سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تاکید کرد: واکنش‌های جهانی ناکامی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد و اعمال تحریم‌های جدید برای جبران این ناکامی است.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی در واکنش به اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعلام موارد تحریمی جدید علیه کشورمان، ضمن محکومیت شدید این اقدام گفت: این سیاست و حرکت نابجا را بخشی از ادامه رفتار نابخردانه و سیاست‌‌‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران می‌‌‌دانیم که طی دهه‌‌‌های گذشته همواره و به اشکال گوناگون استمرار داشته است.

وی ادامه داد: این سیاست‌‌های کینه‌‌‌توزانه نه تنها دستاوردی برای آمریکا نداشته و نخواهد داشت بلکه دولت و ملت ایران را مصمم‌‌‌تر، صبورتر و مقاوم‌‌‌تر از همیشه و گذشته برای مقابله با اقدامات ضدایرانی آمریکا آماده کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اعلام تحریم‌‌‌های جدید علیه ایران به‌خصوص قرار دادن نام رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم‌‌ها، همزمان با گفت‌وگوها و رایزنی‌‌های کشورمان با اروپا در موضوع برجام بدون آمریکا، به‌‌خوبی بیانگر آن است که ایالات متحده امریکا با خروج یکجانبه از برجام نتوانسته است تاکنون به اهداف ضد ایرانی و از پیش‌‌تعیین‌‌شده خود دست یابد.

قاسمی اضافه کرد: دولت آمریکا اینک و در پی ناکامی و آثار مخرب اشتباهات و پیش‌‌بینی‌‌‌های غلط فاحش خود پس از خروج یکجانبه از برجام، تلاش می‌‌‌کند با اینگونه رفتارها و اقدامات مخرب، بر اراده و تصمیم دیگر اعضای باقی مانده در برجام و سایر کشورهای جهان، اثر بگذارد.

وی ضمن اشاره به سوءاستفاده و زیاده‌‌‌خواهی‌‌‌‌‌های دولت آمریکا در بکارگیری انواع سیاست‌‌‌‌ها و اهرم‌‌‌های متعدد در جهت اعمال زور، طرح انتظارات بیجا و تهدید دیگر کشورها، به نفع سیاست‌‌‌‌های مخرب خود، اظهارات داشت: واکنش‌‌‌های جهانی به خروج آمریکا از برجام به خوبی نشان داد که این تصمیم غیرمنطقی و نابخردانه و خلاف تمام موازین بین‌‌‌المللی رئیس‌جمهور آمریکا تا چه میزان به اعتبار و حیثیت و انزوای هرچه بیشتر دولت آمریکا منجر و خسارات جبران‌‌‌ناپذیری برای مردم امریکا وارد کرده است و حقانیت مردم بزرگ ایران را در غیرقابل اعتماد دانستن ایالات متحده و دولت‌‌‌‌‌‌های آنان را بیش از پیش اثبات کرد.

 

کد خبر 405624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =