همشهری آنلاین: آزاد و فرنگی‌کاران نوجوان کشورمان برای اولین بار هر چهار سهمیه ممکن برای حضور در بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین را کسب کردند.

Logo

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کشتی ایران در سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین برخلاف سه دوره گذشته توانست سهمیه کامل شرکت در این مسابقات را به دست بیاورد.

هر کشور در هر رشته کشتی آزاد، فرنگی و زنان می‌تواند از دو کشتی‌گیر در این مسابقات (با توجه به حضور در رقابت‌های قاره‌ای) استفاده کند که نحوه کسب سهمیه کشتی‌گیران در رشته‌های آزاد و فرنگی به شرح زیر است:

آزاد: 48، 55، 65، 80 و 110 کیلوگرم

فرنگی: 45، 51، 60، 71 و 92 کیلوگرم

به این ترتیب با توجه به کسب مدال طلای فرنگی‌کاران و آزادکاران نوجوان کشورمان در پيكارهای قهرمانی آسیا در ازبکستان، به ترتیب در اوزان 45 و 92 کیلوگرم و 65، 80 و 110 کیلوگرم، کشتی ایران چهار سهمیه ممکن المپیک جوانان را به دست آورد. (تیم کشتی آزاد در سه وزن سهمیه‌دار صاحب مدال طلا شده که دو وزن توسط کادر فنی برای حضور در این رقابت‌ها معرفی خواهد شد.)

با توجه به تعداد سهمیه‌ها به صورت ایده‌آل 6 کشتی‌گیر در هر وزن در رقابت‌های المپیک 2018 نوجوانان به میدان می‌روند. ورزشکاران متولدین بین اول ژانویه 2001 تا 31 دسامبر 2003 میلادی می ‌وانند در این بازی‌ها حضور یابند.

بازی‌های المپیک جوانان مسابقاتی چندورزشی است که توسط کمیته بین‌المللی المپیک در رده سنی (۱۴ تا ۱۸ سال) برگزار می‌شود. سومین دوره این بازی‌ها در رشته کشتی روزهای 20 تا 22 مهرماه در بوینس آیرس برگزار خواهد شد.

کشتی ایران در دو دوره برگزاری در سال 2010 در سنگاپور توسط مهران شیخی در کشتی آزاد مدال نقره و یوسف قادریان در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز و در سال 2014 میلادی در نانجینگ چین توسط محمدرضا آقانیا و کرامت عبدولی در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شده است.

 

کد خبر 405599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =