همشهری آنلاین: میلیون‌ها فلسطینی‌ها همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس و هفتادمین سالروز "نکبة" به سمت مرزهای غزه حرکت کردند و در مرزهای غزه تجمع کردند،‌ شهرها و روستاهای مختلف کرانه باختری نیز شاهد تظاهرات فلسطینی‌ها هستند. وزارت بهداشت فلسطین از شهادت ۳۷ فلسطینی و زخمی شدن صدها تن خبر می‌دهد.

تظاهرات "بازگشت" فلسطینی‌ها

سایت العهد لبنان خبر داد در جریان تظاهرات امروز در پی تیراندازی ارتش رژیم صهیونیستی به تظاهرکنندگان در مرزهای غزه 37 فلسطینی به شهادت رسیدند.

- تعداد زخمی شدگان در مرزهای نوار غزه در جریان تظاهرات به بیش از هزار تن رسیده است.

- نیروهای رژیم صهیونیستی خاکریزها در طول مرزهای غزه؛ جایی که چادرهای "بازگشت" برپا شده، بیشتر کرده‌ و تجهیزات نظامی بیشتری را به منطقه فرستادند.

- همچنین خبر می‌رسد در راستای برگزاری تظاهرات میلیونی "بازگشت" اعتصاب تجاری سراسری امروز غزه را دربرگرفته و تمامی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها تعطیل هستند.

- در عین حال رژیم صهیونیستی برخی مسیرهای رام‌الله را برای ممانعت از برگزاری تظاهرات میلیونی مسدود کرد، این در حال است که تظاهرات بازگشت در روستاها و شهرهای کرانه باختری برگزار شده است.

- جوانان فلسطینی یک پهپاد صهیونیستی را که در مسیرش قصد آتش زدن چادرهای بازگشت در شمال غزه را داشت،‌ منهدم کردند،‌ ارتش رژیم صهیونیستی نیز به سقوط یک پهپاد خود اذعان کرد.

- همچنین درگیری‌هایی بین جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شهرک نقوع در جنوب بیت لحم درگرفت.

- شاهدان عینی گفتند، یک تانک مرکاوا در نزدیکی چادرهای بازگشت در شرق بیت حانون واژگون شد و اشغالگران در صدد بردن آن از منطقه هستند. پنج نظامی اسرائیلی نیز در این حادثه زخمی شدند.

- تظاهرکنندگان فلسطینی لاستیک‌های خودروها را در شرق اردوگاه بازگشت آتش زدند.

- شبکه هفت اسرائیل گزارش داد، فرمانده منطقه جنوب در ارتش اسرائیل به سربازانش دستور داده تا اجازه ندهند تظاهرکنندگان فلسطینی به مرزهای اسرائیل نفوذ کنند.

- اشغالگران از پهپادها برای شلیک گاز اشک‌آور به تظاهرکنندگان در ادوگاه بازگشت در شرق غزه استفاده کردند.

- تک تیراندازهای رژیم صهیونیستی به طور مستقیم به تظاهرکنندگان در شرق جبالیا تیراندازی می‌کنند.

- المیادین خبر داد، تظاهرات فلسطینی عصر امروز در قدس اشغالی همزمان با افتتاحیه سفارت آمریکا برگزار می‌شود.

- جوانان فلسطینی به دیوار حایل در شرق محله التفاح در شرق غزه حمله کردند.

- سربازان رژیم صهیونیستی به سمت تظاهرکنندگان در ایست بازرسی قلندیا بمب‌های صوتی شلیک کردند،‌ همچنین اشغالگران اجازه ندادند کادر خبرنگاران روند تظاهرات و حملات به فلسطینی‌ها را در گذرگاه قلندیا پوشش دهند.

- جوانان فلسطینی با تجاوزات اشغالگران در گذرگاه قلندیا در شمال قدس درگیر و جلوی آنها را سد کردند.

- رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، یک هواپیمای مقوایی از غزه آتش گسترده‌ای در یکی از شهرک‌ها به نام شاعر هنغیف در اطراف غزه ایجاد کرد.

- زنان فلسطینی در راس تظاهرات بازگشت بوده و به دیوار حائل نزدیک شدند.

کد خبر 405433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =