همشهری آنلاین: سازمان هواشناسی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور و غبارآلود شدن هوای برخی مناطق خبر داد

باران

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به سبب وزش باد شدید در شمال و شرق عربستان و ایجاد گرد و خاک غلیظ در این ناحیه و انتقال آن به مناطق جنوب غرب و جنوب کشور در این مناطق هوای برخی از نقاط به شدت غبارآلود خواهد شد.

وي با اشاره به اینکه تداوم این شرایط طی امروز (۲۲ اردیبهشت) و فردا (۲۳ اردیبهشت) در استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، جنوب فارس و غرب هرمزگان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، تصریح کرد: دما در شمال کشور طی امروز کاهش می‌یابد و هوای خنک در این ناحیه تا فردا ماندگار است. از روز دوشنبه(۲۴ اردیبهشت) دما در این منطقه دوباره افزایش می‌یابد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۳ اردیبهشت) نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و رگبار باران و وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) ابری در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا،سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای آورده است: «به سبب وزش باد شدید، امروز (۲۲ اردیبهشت) مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس مواج است و ارتفاع موج بین یک و نیم تا ۲ متر پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایق‌های تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.»

کد خبر 405260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =