همشهری آنلاین: معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوزهای لازم برای جذب ۵۰۰ نفر در این سازمان اخذ شده است که از این تعداد ۲۰۰ نفر کارشناس و کارشناس ارشد و ۳۰۰ نفر محیط‌بان خواهند بود.

۵۰۰ نفر جذب سازمان حفاظت محیط زیست می‌شوند

به گزارش ايرنا، کریم شافعی روز پنجشنبه گفت: آزمون جذب کارشناس و کارشناسان ارشد در 2 ماه آینده از طریق سازمان سنجش آموزش برگزار خواهد شد.

وی در مورد جذب 300 نفر محیط‌بان گفت: مراحل جذب این نیروها هم متعاقبا اعلام خواهد شد و محیط‌بانان در سال 97 جذب شده و طبق نیازمندی‌های سازمانی نیروی انسانی در استان‌ها آغاز به کار خواهند کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای طرح توسعه پایدار در کشور، این سازمان در راستای حمایت از این طرح 173 طرح عمرانی به ارزش 24 میلیارد دلار را ارزیابی کرده است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه با توجه به الزامات محیط زیستی موجود، در برنامه‌های توسعه‌ای کشور محیط زیست را مغلوب خود می‌دانند و چون محیط زیست نتوانسته خود را با این برنامه‌ها تطبیق دهد روز به روز ضعیف‌تر شده است.

وی اظهار داشت: این در حالی است که در قالب طرح‌های توسعه عمرانی، فنی و صنعتی نه تنها مخالفتی وجود ندارد بلکه همراهی می‌کنیم اما باید ملزومات محیط زیستی رعایت شود به طور مثال دستگاه‌های ذی‌ربط جاده بسازند اما طبیعت و خاک را نابود نکنند.

شافعی همچنین با بیان این که خراسان جنوبی دارای مردم پایبند به آداب محیط زیستی است گفت: شهر بیرجند در مقایسه با سایر شهرهای کشور از درجه بالاتری در این زمینه برخوردار است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌های محیط زیستی، وحوش، جانوران کمیاب و طبیعت کم نظیر بخشی از سرزمین وسیع خراسان جنوبی است که از این سرمایه ارزشمند باید پاسداری کرد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون برنامه‌های مربوط به حوزه طبیعت، مدیریت گرد و غبار و پسماندها به سازمان ارسال شده که باید از 2 طریق سازمانی و استانی تامین اعتبار شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در بحث مدیریت گرد و غبار 2 میلیارد تومان به خراسان جنوبی اختصاص یافت که امیدواریم سایر نیازمندی‌ها هم با همت این سازمان، استانداری و سازمان برنامه بودجه در استان محقق شود.

خراسان جنوبی دارای چهار منطقه حفاظت شده درمیان سربیشه، مظفری، آرک و گرنگ، شاسکوه، سه پناهگاه حیات وحش تالاب کجی نمکزار نهبندان، رباط شور و نایبندان طبس و هفت منطقه شکار ممنوع درح (Dorh)، جیک و زیدر، باقران، کمر سرخ، لشکرگاه عشق آباد و علی حیدر است.

مساحت مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست 2 میلیون و 317 هزار و 548 هکتار است که گونه‌های مختلف و متنوع جانوری در این گستره از استان زیست می‌کنند.

استان مرزی و کویری خراسان جنوبی با 11 شهرستان، سومین استان پهناور ایران است.

کد خبر 405209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =