همشهری آنلاین: چند طرح بهداشتی و درمانی با حضور وزیر بهداشت در کرمانشاه، به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح‌های بهداشتی و درمانی در کرمانشاه

به گزارش همشهري آنلاين، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی فارابی کرمانشاه، در زمینی با زیربنای 2330 متر مربع در 4 طبقه و با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است.

این کلینیک ویژه دارای بخش‌هایی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، 5 یونیت دندانپزشکی و پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف از جمله مغز و اعصاب، داخلی، قلب، غدد، زنان و زایمان، روانپزشک، اطفال، گوارش و همچنین مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد است که در طول 16 ماه ساخته شده است.

کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید دکتر فتاحی نیز در زمینی با زیربنای 2330 متر مربع و اعتباری بالغ بر 63 میلیارد ریال در طول 17 ماه ساخته و تجهیز شده است.

در این مرکز بخش‌هایی مانند احیای قلبی ریوی، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، بیوشیمی خون، میکروب‌شناسی و متخصص‌های ارتوپدی، زنان و زایمان، قلب، داخلی، جراح مغز و اعصاب است.

مرکز درمان بیماری‌های ریوی نسیم مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) نیز در زمینی با زیربنای 500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است.

اتاق تمیز دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال نوسازی شده و برای کشت سلولی استفاده مي‌شود.

کد خبر 405133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =