همشهری‌آنلاین: معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این‌که تمام پارکینگ‌های مصلی به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: در محدوده اطراف مصلی پارکینگی برای خودروهای شخصی دیده نشده‌است، بنابراین از شهروندان می‌خواهیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌و‌نقل ترافيك شهرداري تهران گفت: نمایشگاه کتاب پس از دو سال با تصمیم مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی تهران برگزار می‌شود.به طور معمول برگزاری نمایشگاه باعث قفل شدن و ترافیک در بسیاری از مناطق تهران می‌شود اما برگزاری این نمایشگاه آزمایش بزرگی برای ترافیک شهر تهران است که امسال سعی کردیم مدل جدیدی از رویکردهای خودمان نسبت به حل ترافیک را به آزمایش بگذاریم.

به گزارش ایسنا، محسن پورسيدآقايي با اشاره به این‌که تمام پارکینگ‌های اطراف نمایشگاه به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: امکان پارک حتی یک خودروی شخصی نیز در پارکینگ های مصلی و اطراف نمایشگاه وجود ندارد و در صورت پارک دوبل و یا پارک غیرمجاز، خودروی متخلف به سرعت با جرثقیل حمل خواهد شد. بنابراین از مراجعه‌کنندگان می‌خواهیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: استفاده از خودروی شخصی برای مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه کتاب باعث مشقت مراجعه کنندگان خواهد شد. با توجه به تمهیدات اندیشیده شده ، حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد مراجعه‌کنندگان تقویت شده است و افراد می‌توانند از خطوط یک و سه مترو برای مراجعه به نمایشگاه استفاده کنند، به همين دليل سرفاصله حرکت قطارها در مدت برگزاری نمایشگاه در این خطوط کاهش می‌یابد.

او افزود: در حوزه اتوبوسرانی نیز ۳۵۰ اتوبوس به مسیرهای منتهی به نمایشگاه اضافه شده است، همچنین اتوبوس‌های ویژه‌ای از میدان های مهم شهر مانند صنعت و آزادی مسافران را به مقصد نمایشگاه منتقل خواهند کرد.

پورسیدآقایی ادامه داد: ۲۵۰ تاکسی اختصاصی نیز در میادین اصلی شهر در خط مستقیم نمایشگاه فعال خواهند بود و ۲۰۰ تاکسی تلفنی نیز در پارکینگ نمایشگاه برای استفاده مراجعه‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

او گفت: با همکاری انجام شده با شرکت‌های حمل و نقل دارای مجوز، پیک موتوری در داخل نمایشگاه مستقر شده تا افراد بار خود را از این طریق به مقصد منتقل کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: از هموطنانی که از شهرهای دیگر برای بازدید از نمایشگاه کتاب به تهران می‌آیند نیز می‌خواهیم تا از آوردن خودروی شخصی جلوگیری کنند، به همین خاطر نقاطی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است که پذیرای مراجعه‌کنندگان خواهد بود و افراد به راحتی می‌توانند با استفاده از خط یک مترو به محل نمایشگاه مراجعه کنند.

کد خبر 404251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =