همشهری آنلاین: ایران در هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان به یک مدال طلا، چهار نقره و چهار برنز دست یافت. میزبان مقتدرانه قهرمان شد.

Iran Team

هجدهمین دوره رقابت‌های مچ‌اندازی قهرمانی آسیا در منطقه بارابوی از استان شوچنیگ کشور قزاقستان با حضور 15 تیم از 14 کشور قاره کهن و 1300 ورزشکار در راست و چپ دست برگزار شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در هجدهمین دوره اين پيكارها، میزبانان تمام تلاش خود را کردندتا مسابقاتی جذاب و پر مخاطب برگزار کنند.

تیم مچ‌اندازی ایران در این رقابت‌ها با یک ترکیب نصف و نیمه و با 10 ورزشکار در رده‌های سنی امید، بزرگسالان، پیشکسوتان و معلولین شرکت داشت.

در اين رقابت‌ها و در بخش مجموع تیمی راست دست، تیم کشور میزبان، قزاقستان اول شد، تاجیکستان در جای دوم ایستاد و تیم‌های قرقیزستان و ایران به ترتیب عناوین سوم و چهارم را از آن خود کردند.

در چپ دست و در مجموع تیمی باز هم قزاقستان جای هیچ حرف و سخنی را باقی نگذاشت و با قاطعیت به مقام نخست دست یافت، قرقیزستان در جای دوم ایستاد و تاجیکستان سوم شد. تیم ایران نیز در این رقابت‌ها به عنواني بهتر از عنوان چهارمی دست پیدا نکرد.

نگاهی به عملکرد ورزشکاران ایرانی در باربوی قزاقستان:

  • رده سنی امید

هادی قربانی در این رده سنی در رقابت‌های چپ دست سوم شد و در جدال با مچ‌اندازان راست دست به مقام چهارم رسید.

  • معلولین (دسته ایستاده)

محسن گلاف، مچ انداز خوزستانی در رقابت‌های چپ دست و راست دست دو عنوان دومی را به نام خود به ثبت رساند.

  • پیشکسوتان

محمدحسین لطف‌آبادی از یزد در رده سنی 50 تا 59 سال در چپ دست و راست دست دو مدال نقره آسیایی را از آن خود کرد.

محمدرضا خانلری، مچ‌انداز تبریزی نتوانست مدال برنز را در دسته راست و چپ دست به دست آورد.

حمید محمدی‌پور در چپ دست چهارم شد و در راست دست عنوانی بهتر از ششمی كسب نكرد.

قربانعلی ابراهیمی از مازندارن در رده سنی 40 تا 50 سال در چپ دست با کسب عنوان قهرمانی خوش‌رنگ‌ترین مدال کاروان ایران، مدال طلا را به ارمغان آورد. او در راست دست با بدشانسی چهارم شد.

  • بزرگسالان

میکائیل میرآبی، مچ‌انداز گلستانی، هم در چپ دست پنجم شد و هم در راست دست به اين عنوان رضایت داد.

سعید آذری، مچ‌انداز آذربایجان شرقی تنها بزرگسال مدال‌آور ایران بود. او در راست دست سوم شد و در چپ دست عنوان چهارم را به دست آورد.

سلیمان طریک در گروهی بسیار دشوار دو عنوان پنجمی را برای ایران كسب كرد.

احمد خراسانی، مچ‌انداز آذری که بسیار باانگیزه نشان می‌داد، در چپ دست به مقام چهارم رسید و در راست دست با دو پله سقوط ششم شد.

 

کد خبر 403568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =