همشهری آنلاین: تیم البرز با کسب ۶۷ امتیاز توانست بر سکوی قهرمانی قدیمی‌ترین تورنمنت آسیا قرار بگیرد، تیم منطقه آزاد قشم نایب قهرمان شد و هوگوپوشان منطقه آزاد کیش نیز عنوان سوم را کسب کردند.

Takewondo

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی تکواندوي جام فجر با حضور 161 تکواندوکار از 12 کشور عراق (4 تیم)، ایران (3 تیم)، افغانستان (3 تیم)، لبنان (2 تیم)، ارمنستان، پاکستان، تاجیکستان، روسیه، سوریه، قزاقستان، عمان و هند به میزبانی هیات تکواندوي استان البرز و در سالن "انقلاب" شهر کرج به مدت دو روز در 8 وزن برگزار شد.

در پایان تیم البرز با 4 مدال طلا، 4 برنز و 67 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد، تیم منطقه آزاد قشم با 3 طلا، 4 نقره و 66 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم منطقه آزاد کیش با 1 مدال طلا، 3 نقره، 3 برنز و 48 امتیاز عنوان سومی را به دست آورد.

تیم‌های ارمنستان، عراق (پلیس)، افغانستان (ANTF)، پاکستان، افغانستان الف، هندوستان و لبنان (MLS) به ترتیب در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند.

 

  • اسامي مدال‌آوران

وزن 54- کیلوگرم:


1- آرمین هادی‌پور (ایران - البرز)
2-ابراهیم صفری (ایران - منطقه آزاد قشم)
3- آرش صلاحی‌نژاد (ایران - منطقه آزاد کیش) و سورن آیدینیان (ارمنستان)


وزن 58- کیلوگرم:


1- محمدحسن پلنگ‌افکن (ایران - البرز)
2- محسن رضایی (افغانستان -ای‌ان‌تی‌اف)
3- جواد امیرسرخی (ایران - منطقه آزاد کیش) و الیاس ادریس (افغانستان الف)

وزن 63- کیلوگرم:


1- سروش احمدی (ایران - منطقه آزاد کیش)
2-مهدی یوسفی (ایران منطقه آزاد قشم)
3- فرزان عاشورزاده (ایران - البرز) و سجادمحمد جاسیم (عراق - پلیس)

وزن 68- کیلوگرم:


1- امیرمحمد بخشی (ایران - منطقه آزاد قشم)
2- میرهاشم حسینی (ایران منطقه آزاد کیش)
3- سرگی واردازاریان (ارمنستان) و محمدسالار وحیدی (ایران - البرز)

وزن 74- کیلوگرم:


1- امیرحسین ساسان (ایران - البرز)
2- عرفان حیدری (ایران - منطقه آزاد قشم)
3- مهدی جلالی (ایران - منطقه آزاد کیش) و دیوید واردومیان (ارمنستان)


وزن 80- کیلوگرم:


1- مهدی خدابخشی (ایران - البرز)
2- عرفان ناظمی (ایران - منطقه آزاد قشم)
3- علی عباس علی شماری (عراق - پلیس) و راب ناواز (پاکستان)

وزن 87- کیلوگرم:


1- پوریا عرفانیان (ایران منطقه آزاد کیش)
2- محمدرضا خانی (ایران - منطقه آزاد کیش)
3- احمد محمدی (ایران - البرز) و آرسن گریگوریان (ارمنستان)


وزن 87+ کیلوگرم:


1- سعید رجبی (ایران - منطقه آزاد قشم)
2- مرتضی شیری (ایران - منطقه آزاد کیش)
3- سجاد مردانی (ایران - البرز) و ویسان دهیر حبیب (عراق - پلیس)

 

  • برترین‌ها

کاپ اخلاق: تیم لبنان (MLS)

بهترین سرپرست: واردان قهرمانیان (تیم ارمنستان)

بهترین مربی: محمدتقی خضرایی (تیم ایران - البرز)

بهترین بازیکن: محسن رضایی (افغانستان -ای‌ان‌تی‌اف)

بهترین داور: شیانی آگاروال (هندوستان) - حسن صادقی (بلژیک) و پیمان ثابت (ایران)

اين دوره از مسابقات G1 بود و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتيب 10، 6 و 3.6 امتياز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

 

کد خبر 403476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =