همشهری آنلاین: سرمربی استقلال تهران گفت: من قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفتم و بازهم می‌گویم ولی در رسانه‌های اروپا خیلی خبری از قهرمانی این تیم نیست و رسانه‌های خارجی بیشتر درباره موفقیت استقلال می‌نویسند.

به گزارش ورزش سه، این روزها بحث در مورد تمدید قرارداد وینفرد شفر و البته شایعه حضور فرهاد مجیدی در استقلال به بحث روز این تیم تبدیل شده است و شاید به همین دلیل هم باشد که شفر در نشست خبری قبل از بازی با پیکان بیشتر از بازی مجبور شد راجع به این مباحث صحبت کند. هر چند وینفرد شفر حاضر نشد پاسخ دقیقی در مورد ادامه کارش در این تیم بدهد اما ترجیح داد با انجام صحبت‌های مثبت هواداران را راضی به ماندنش کند:

 • 5 بازی سرنوشت‌ساز داریم

ما بازی‌های بسیار سختی داریم. بعد از مصاف با الهلال حالا دو بازی اسیایی، یک بازی حذفی و دو بازی لیگ را داریم. آماده سازی خوبی داشته‌ایم و برای بازی فردا باید سخت کار کنیم. امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم. نمی‌دانم یازده بازیکن ما چه کسانی خواهند بود و فردا در این باره تصمیم می‌گیریم. از نتایج خوبمان در آسیا خیلی خوشحالم. در مقابل الهلال دیدید که باقری خیلی زود مصدوم شد ولی سایر بازیکنان به خوبی تلاش کردند. در کل با تلاش زیاد آماده شده‌ایم و باید ببینیم در بازی فردا چه اتفاقی رخ می‌دهد.

 • غیبت چشمی؟

این بازیکن فردا غایب است ولی به بازی با ذوب آهن می‌رسد.

 • حضور مجیدی در کادرفنی استقلال؟

طبق آمار منتشر شده دیدید که ما دو بازی میزبان بودیم و پرسپولیس 3 بازی میزبان بود. دیدید که ما پر تماشاگرترین تیم آسیا بودیم. شاید اگر یک بازی دیگر در تهران داشتیم، در مجموع 200 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمدند. چرا تماشاگران می‌آیند؟ به دلیل کار سختی است که بازیکنان و کادرفنی در ماه‌های گذشته انجام داده‌اند. ما با عشق کار می‌کنیم. ما کادرفنی خوب و با کیفیتی داریم که بسیار با انگیزه است. ما ابتدا گفتیم می‌خواهیم استقلال را به سطح اول باز گردانیم و خیلی از خبرنگاران باور نمی‌کردند ولی این اتفاق افتاد به خاطر حضور طاهری، میگوئل، ساشا، اشکان و ساناک.

 • من احترام بیشتری می‌خواهم

من بخاطر کارم احترام بیشتری می‌خواهم و آنهایی که نمی‌دانند احترام چیست، باید یاد بگیرند. ما می‌خواهیم استقلال مدت‌ها در سطح بالایی بماند. می‌خواهیم استقلال از بهترین و موفق‌ترین باشگاه‌های آسیا باشد. هدف من و کادرم این است. کادرفنی من به خوبی فوتبال را می‌فهمند. این شایعات به من ارتباطی ندارد. ما استقلال را دوست داریم. کارمان در استقلال تمام نشده است. اهداف خود را به باشگاه گفته‌ایم. دو بار قهرمان لیگ عربستان را بردیم و صدرنشین صعود کردیم. ما باید بتوانیم این پتانسیل را در باشگاه نگه داریم و بر اساس ان به درآمدزایی دست پیدا کنیم. کارم مثل زندگی برای من مهم است. من، باشگاه، هواداران، کشور ایران و مردم را دوست دارم و نمی‌خواهم چیزی که ساخته شده به راحتی توسط دیگران از بین برود. باشگاه پایان قرارداد من را می‌داند و باقی کار در اختیار باشگاه است.

 • واکنش شفر به صحبت‌های زمانی؟

اگر او گفته من یک سال دیگر قرارداد دارم، پس حتما درست گفته است. البته من هم به او علاقه دارم. در اینجا دو موضوع هست. اول اینکه می‌توانیم یک راه را با هم برویم و استقلال را به یکی از بهترین تیم‌های آسیا و سفیر ایران در آسیا تبدیل کنیم. من قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفتم و بازهم می‌گویم ولی در رسانه‌های اروپا خیلی خبری از قهرمانی این تیم نیست و رسانه‌های خارجی بیشتر درباره موفقیت استقلال می‌نویسند. شما الان به تایلند بروید نمادهایی از رئال و بارسا می بینید. این اتفاق می‌تواند برای استقلال هم رخ دهد. باشگاه هم باید همراه تیم رو به جلو حرکت کند. شاید 30 میلیون هوادار استقلال باشند و می شود از این پتانسیل برای درآمدزایی و موفقیت استفاده کرد. اطمینان دارم که افتخاری هم همین را می‌خواهد. می‌دانید پایین رفتن و خراب شدن راحت است ولی سانتی‌متر سانتی‌متر بالا رفتن سخت است. ما می‌توانیم با کار سخت ستاره سوم را به دست بیاوریم. مسیر دوم هم این است که برخلاف این ماه‌ها رو به عقب حرکت کنیم. شاید برخی‌ها این خواسته را داشته باشند ولی وقتی کادرفنی و بازیکنان و کادر مدیریتی همدل باشند اینگونه نمی‌شود. ما باید تمرکزمان روی مصاف‌های پیش رو باشد. این شایعاتی هم که مطرح می‌شود شاید طبیعی باشد ولی کسانی این شایعه را مطرح می‌کنند که می‌توانند استقلال را به سطح پایین‌تری ببرند.

 • هواداران استقلال یک ایده آل برای تمام دنیا هستند

این را هم بگویم که من و کادرم در قبال هواداران مسئولیت داریم. در مقابل العین صد هزار نفر آمدند و خیلی‌ها هم بیرون ماندند و بعد از بازی هم هیچ مشکلی در خارج از ورزشگاه رخ نداد. چیزی که در یونان و آلمان و خیلی جاهای دیگر رخ می‌دهد. هواداران استقلال می‌توانند یک ایده ال برای تمام دنیا باشند. من نمی‌خواهم کاری کنم که ده هزار نفر به ورزشگاه بیایند و تیم در انتهای جدول باشد. در کویت تماشاگران ما بیشتر از الهلال بودند. این نکته مهمی است. ما می‌توانیم از بهترین‌های آسیا باشیم. کار سختی است ولی در کنار هم شدنی است.

 • تمدید قرارداد با بازیکنان فعلی؟

اگر من بمانم که راجع به این بازیکنان صحبت می‌کنم. این دو باید در این صورت بمانند. وریا غفوری از بهترین بازیکنان ایران است. ابراهیمی یک فرمانده وسط زمین است و از روحیه بالا و جنگندگی زیادی برخوردار است که برای پیدا کردنش باید چند سال صبر کنید. او کسی است که برای قهرمانی و موفقیت در آسیا و لیگ نیاز دارید. غفوری در بازی آخر بالاتر از سطح خودش بازی کرد. من اگر مربی ملی بودم و این نمایش را از غفوری می‌دیدم، هرروز به او ویتامین می‌دادم که در جام جهانی به خوبی کار کند. اگر من باشم این دو باید باشند و هیچ شانسی این دو برای رفتن ندارند. مثل پایه‌های یک خانه که اگر نباشند، خانه فرو می‌ریزد و این مسئله درباره دستیارانم هم وجود دارد.

 • لیست خروج استقلال؟

من یک لیست دارم. اگر قراردادم را امضا کردم، آنرا به باشگاه می‌دهم. شاید شما بازی‌های لیگ آلمان و بایرن مونیخ را ببینید. چرا این تیم 20 امتیاز با بقیه تیم‌ها فاصله دارد و شانس بزرگ قهرمانی اروپاست؟ چون مارتینز را دارند. کسی که مثل ابراهیمی است. آنها به دلیل روح جنگندگیشان به دنبال پیروزی هستند. مربی باید مثل یک پازل تیمش را بچیند. من الان نمی‌دانم که فردا در خط حمله چه کسی بازی می‌کند. اگر ابراهیمی و غفوری بروند اتفاق خیلی بدی است. ما صد بازیکن مثل غفوری و ابراهیمی نداریم.

 • باید پیکان را شکست بدهیم

پیکان تیم بسیار خوبی است. در بازی رفت هم شهباززاده شانس گلزنی داشت. همچنین قائدی شانس خوبی داشت ولی مهاجم پیکان دو خطای شدید روی چشمی انجام داد که می‌شد پای او بشکند. همه داوران ایران داوران خوبی هستند. ما نمی خواهیم ملی پوشانمان مصدوم شوند. ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم برنده باشیم و در سطح خودمان کار کنیم.

 • کری بازیکنان پرسپولیس؟

خوبه. طبیعی است که بازیکنان پرسپولیس از الان بگویند به دنبال نایب قهرمانی هستیم باید به خانه بروند. من دوباره قهرمانی آنها را به برانکو و این تیم تبریک می‌گویم. اگر خود من هم بگویم به دنبال قهرمانی نیستم باید به خانه بروم و این برای فوتبال خوب است. ما می‌خواهیم روی تیم‌های پایه کار کنیم. هر سال باید دو سه بازیکن از تیم‌های پایه به تیم اصلی اضافه شوند. ساناک و کولی را داریم که اولی در چک دو بار بهترین استعدادیاب شده و کولی هم با تیم آکادمی جامائیکا چندین موفقیت داشته است. بازیکنانی که از آکادمی به استقلال برسند قلبشان آبی است و می‌توانند به این تیم کمک کنند.

 • جلسه با کی‌روش؟

جلسه بسیار خوب و مثبتی داشتیم. درباره مسائل زیادی حرف زدیم. درباره لیگ و بازیکنان و مسائلی دیگر صحبت کردیم. من مربی ملی بوده‌ام و می‌دانم مربیان باشگاهی باید با مربیان ملی در ارتباط باشند. یک سری صحبت‌ها داشتیم که بین خودمان بود و در کل جلسه بسیار مثبتی بود. برای او آرزوی موفقیت در روسیه را دارم. موفقیت در آنجا برای فوتبال ایران خیلی خوب است. هرچقدر که ملی پوشان در تیم ملی خوب باشند در باشگاهشان هم خوب هستند و این نکته مثبتی خواهد بود. مربی در باشگاه هرروز بازیکنانش را می‌بیند ولی در تیم ملی چند ماه یکبار بازیکنان و مربی یکدیگر را می بینند.

 • پیشرفت بازیکنان استقلال

سه بازیکن ما به طور مثال ارزششان در این هشت ماه در سایت‌های نقل و انتقالاتی پیشرفت کرده است. مثلا الان نورافکن از صد هزار دلار به یک میلیون دلار رسیده است. حسینی حدود 180 هزار دلار بود ولی به یک میلیون و صد هزار دلار رسیده است. تیم ما الان ارزش بالایی پیدا کرده و به 15 یا 18 میلیون یورو رسیده است. درباره شایعات هم امروز با مدیرعامل صحبت کردیم و اطلاعیه ما را ببینید. این اطلاعیه راجع به شایعات بود. صحبتی که نظر رسمی باشگاه است.

کد خبر 403319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =