همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ با توجه به گرم شدن هوا و سیر نزولی بارش باران باید تصمیمات مهمی از نظر استفاده بهینه از آب در بخش‌های کشاورزی و صنعتی گرفته شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی با اعلام آغاز جلسه علنی  مجلس به غیر علنی مجلس برای بررسی مسائل حوزه آب اشاره و اظهار کرد: در ساعت ۸ صبح جلسه بسیار مهمی درباره‌ی مشکلات آب در کشور داشتیم که حدود ۲ ساعت و نیم طول کشید.

وی با اشاره به حضور وزرای نیرو و جهاد کشاورزی در این جلسه گفت: با توجه به گرم شدن هوا و سیر نزولی بارش باران باید تصمیمات مهمی از نظر استفاده بهینه آب در بخش‌های کشاورزی و صنعتی گرفته شود و ساماندهی روشن‌تری داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد:‌ با توجه به تشکیل کارگروهی در دولت باید کمیته مربوطه در مجلس مستمرا در جریان پیشرفت کارها قرار گیرند تا ان‌شاءالله در آینده این موضوع مشکلی برای کشاورزان و عموم مردم به دنبال نداشته باشد.

جلسه غیر علنی امروز مجلس با حضور وزرای کشاورزی، نیرو، معاون سازمان محیط زیست و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها برای بررسی راهکارهای مقابله با کم آبی و مسائل حوزه آب تشکیل شد.

 

 

کد خبر 402523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =