همشهری آنلاین: رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، فیلمنامه سریال شهید سپهبد علی صیاد شیرازی را رونمایی کرد.

علی صیاد شیرازی

به گزارش ایرنا، در مراسم نوزدهمین سالروز شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و 110 شهید شاخص نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که با حضور مسئولان لشکری و کشوری در تالار خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح از فیلمنامه سریال شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که در سال 97 با همکاری مرکز سینمایی دفاع مقدس و سیما فیلم تهیه می شود در حضور امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش و سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی سپاه و دیگر فرماندهان نظامی رونمایی کرد.

در این مراسم فرماندهان لوح و تمبر یادبود این فیلمنامه را نیز امضا و مهر کردند.

فرماندهان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همچنین در این مراسم از اپلیکیشن و سایت خبری شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سالروز شهادت این امیر دوران دفاع مقدس رونمایی کردند.

فرزند شهید صیاد شیرازی در این مراسم ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم و حضور مقامات و خانواده شهدا، گفت: زندگینامه شهید صیاد شیرازی برای فرماندهان نظامی و جوانان نیروهای مسلح در حوزه های فرماندهی و در خدمت ولایت بودن می تواند یک الگو در دفاع از موازین جمهوری اسلامی باشد.

شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی از شهدای ترور و یکی از فرماندهان دلیر و فرهیخته و برخوردار از دانش بالایی بود که توانست در دوره های مختلف حیات خویش به عنوان فردی تاثیرگذار خدمت های ارزشمندی انجام دهد.

وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از مجاهدانی بود که در شکل گیری انقلاب اسلامی نقشی بی بدیل داشت و در احیای ارتش ایران و هماهنگی میان ارتش و سپاه نقشی ارزشمند ایفاء کرد و در تمامی صحنه های جنگ تحمیلی به دفاع از کیان این مرز و بوم پرداخت.

با پایان یافتن جنگ تحمیلی، صیاد شیرازی در مهرماه 1368 هجری خورشیدی به درخواست رییس وقت ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری به معاونت بازرسی کل نیروهای مسلح انتخاب شد.

وی در شانزدهم فروردین 1378 هجری خورشیدی درجه سرلشکری خود را از مقام معظم رهبری دریافت کرد، اما تنها چند روز از این منصب نگذشته بود که در بیست و یکم فروردین ماه در مقابل منزل مسکونی خویش در تهران مورد هدف عناصر ضد انقلاب قرار گرفت و به شهادت رسید.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بزرگراه شهید حقانی تهران واقع است.

کد خبر 402456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =