همشهری آنلاین: ۱۴ رمان با رأی هفت داور جایزه مهرگان ادب و از میان ۲۱ رمان اعلام‌شده پیشین، به مرحله نیمه‌نهایی این جایزه ادبی راه‌یافت و معرفی شد.

جایزه مهرگان ادب

به گزارش همشهري آنلاين، علیرضا زرگر مدیر جایزه مهرگان در اين باره گفت: «کار داوری هفدهمین و هجدهمین دوره جایزه مهرگان ادبي به دلیل تعداد زیاد آثار در هر دو بخش رمان و مجموعه داستان (۵۲۷ اثر) دشوارتر از دوره‌های قبلی بود و هر یک از داوران به طور ميانگين ۱۶ تا ۲۰ هزار صفحه کتاب خواندند. اين در حالي است كه حتی در تعطیلي‌هاي نوروز امسال هم کار خواندن کتاب‌ها ادامه داشت.»

وي با اشاره به آغاز به كار دبیرخانه جایزه مهرگان ادب براي دوره‌های نوزدهم و بیستم افزود: «این دوره شامل رمان‌ها و مجموعه داستان‌های چاپ اول سال‌های 96 و 97 می‌شود؛ ناشران و نویسندگان به روال معمول می‌توانند سه نسخه از هر عنوان کتاب خود را تا پایان اردیبهشت امسال به دبیرخانه جایزه مهرگان ارسال کنند.»

به گفته زرگر، فهرست هفت رمان و هفت مجموعه‌داستان مرحله نهایی این دوره اوایل هفته آینده اعلام می‌شود و برگزیدگان در مراسم نهایی اهدای جایزه معرفی مي‌شوند. بنابر اعلام دبیرخانه جایزه مهرگان، فهرست ۱۴ رمانی که از میان ۲۸۵ رمان به مرحله نيمه‌نهایی جایزه مهرگان ادب راه یافته‌اند به ترتيب الفبا به این شرح است:

1. «افغان‌کِشی» محمدرضا ذولعلی از نشر پیدایش
2. «این خیابان سرعت‌گیر ندارد» مریم جهانی از نشر مرکز
3. «این سگ می‌خواهد رکسانا را بخورد» قاسم کشکولی از نشر بوتیمار
4. «برج سکوت» حمیدرضا منایی از كتاب نیستان
5. «پدرکشتگی» سلمان امین از نشر ققنوس
6. «پل» غلامحسین دولت‌آبادی و آراز بارسقیان از نشر افراز
7. «روز اول مهر هرگز نیامد» جمشید ملکپور از نشر افراز

8. «سالتو» مهدی افروزمنش از نشر چشمه
9. «سمت کالسکه» مرتضی کربلایی‌لو از نشر روزنه
10. «فراموشی» جواد پویان از نشر نیلوفر
11. «کوچه ابرهای گمشده» کورش اسدی از نشر نیماژ
12. «گلوگاه» طیبه گوهری از صدای معاصر
13. «مارون» بلقیس سلیمانی از نشر چشمه
14. «مریخی» فرهاد کشوری از نشر نیماژ

کد خبر 402007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =