همشهری‌آنلاین: رئیس جمهور مصر پس از اعلام رسمی پیروزی‌اش در انتخابات برای دوره دوم ریاست جمهوری تاکید کرد: بر عهد و پیمان خود با مردم مصر هستم و برای من کسانی که به من رای دادند با آنهایی که به من رای ندادند نفاوتی ندارند.

عبد الفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات در سخنانی تعهد داد به عهد و پیمان خود با مردم مصر باقی می‌ماند.

سیسی اظهار داشت: به شما قول می‌دهم که بر عهدم با شما بمانم و در راستای اعتلای میهن بزرگ‌مان از هیچ تلاشی فروگذاری نکنم و با تمام قوا و اراده‌ای قوی برای سازندگی نهادهای کشور و تحقق توسعه در آن تلاش کنم.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، وی افزود: به شما قول می‌دهم برای همه مصری‌ها بدون هیچ گونه تبعیضی تلاش کنم، برای من کسی که به من اطمینان کرده و رای داده هرگز با کسی که به من رای نداده تفاوتی ندارد.

هیات ملی انتخابات در مصر روز دوشنبه 13 فروردين به شکل رسمی پیروزی عبدالفتاح سیسی برای دور دوم ریاست‌جمهوری تا سال ۲۰۲۲ را با کسب ۹۷ درصد کل آراء اعلام کرد.

طبق گزارش هیات یاد شده میزان مشارکت در این انتخابات ۴۱ درصد بود.

رئیس این هیات در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: هیچ گونه شکایتی از سوی دو کاندیدای انتخابات دریافت نکرده‌ایم و به این ترتیب می‌توانیم سیسی را پیروز انتخابات اعلام کنیم.

او افزود: در این انتخابات ۱۵۷ هزار و ۶۰ رای‌دهنده در خارج از کشور و ۲۴ میلیون و ۹۷ هزار و ۹۲ رای‌دهنده در داخل مصر شرکت کردند و به این ترتیب میزان مشارکت به ۴۱.۵ درصد رسید.

رئیس هیات ملی انتخابات مصر در ادامه گفت: سیسی با کسب ۲۱ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۸۳۷ رای یعنی ۹۷.۰۸ درصد کل آراء پیروز انتخابات شد.

کد خبر 401846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =