همشهری آنلاین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر گفت: بیش از ۴ هکتار از جنگل‌های بهشهر طی شبانه پنجشنبه ۹ فروردین با بی‌توجهی گردشگران در آتش سوخت.

جنگل آتش سوزی

علی باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه از عصر روز گذشته ( پنجشنبه 9 فروردين) آتش‌سوزی‌های محدود در نقاط جنگلی این منطقه گزارش شده است؛ افزود: با حضور به موقع مأموران منابع طبیعی، اتش نشانی، نیروهای مردمی و محیط زیست، این آتش مهار شد.

وی افزود: این آتش سوزی در نقاط مختلف مناطق کوهستانی و جنگلی شهرستان بهشهر اتفاق افتاد و 3.5 هکتار از جنگل‌های روستای شیلر، 3 هزار متر مربع از جنگل‌های روستای پجیم و 4 هزارمترمربع از جنگل‌های روستای پرکلا همگی در بخش یانه سر، در آتش سوخت.

باقری گفت: علت اصلی این آتش سوزی برافروختن آتش توسط گردشگران و مسافران در منطقه است که به طور کامل مهار نشده و شدت باد موجود در منطقه این آتش نیمه افروخته را برافروخته و موجب بروز آتش و سوختن کنده‌های جنگلی شد.

در هفته جاری بخشی از جنگل‌های اطراف روستای کهنه ده بخش تاریخی و کوهستانی کجور نوشهر حوالی ظهر سه‌شنبه 7 فروردین ماه 97 دچار آتش سوزی شده که تاکنون ادامه دارد.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که این آتش تاکنون به بیش از 40 هکتار از جنگل‌های این منطقه خسارت وارد کرده است.

کد خبر 401671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =