همشهری آنلاین: وزیر علوم درباره مصاحبه برخی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با رسانه‌های معاند، گفت: اعضای هیأت علمی خودشان باید پاسخگوی مصاحبه‌هایشان باشند.

به گزارش فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقيقات و فناوري در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بین وزارت علوم و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: در زمینه آئین‌نامه بازنشستگی اعضای هیأت علمی، اصلاحات جزئی در تبصره‌های آئین‌نامه داشتیم که جزو آئین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی است و در هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: این اصلاحات جزو روال معمول اصلاح آئین‌نامه‌هاست و قسمت نهایی آن اصلاح شده که شفاف‌تر شدن آئین‌نامه درباره تاریخ و دوره‌های ماندگاری و سنوات را در پی داشته است.

وی در پاسخ به سؤال فارس پیرامون مصاحبه برخی اعضای هیأت علمی دانشگاه با رسانه‌های معاند گفت:‌ این مسئله بحث‌های اجتماعی است و ما به زندگی خارج از دانشگاه اعضای هیأت علمی وارد نمی‌شویم بلکه خودشان باید پاسخگو باشند.

وزیر علوم درباره چگونگی اجرای طرح‌های کلان گفت: مصوبات کلان شورای عتف در قالب طرح‌‌های مصوب پیگیری می‌شود و زمانبندی‌های آن عموماً محقق شده و روند کار خوب است، ولی جلسات با تأخیر تشکیل شده که امیدواریم در جلسه اول سال 97 این مسئله بررسی شود.

کد خبر 401112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =