همشهری آنلاین: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در مجموع دو مرحله ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۶۰ نفر برای شرکت در این رقابت علمی ثبت‌نام کردند.

به گزارش ايرنا، حسین توکلی با اعلام اين خبر افزود: مرحله اول ثبت‌نام در کنکور 97 به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کد رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از اول بهمن 96 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده 16 بهمن 96 پایان پذیرفت.

وی آمار داوطلبانی که در مرحله اول برای شرکت در کنکور سال آینده ثبت‌نام کردند را 951 هزار و 85 نفر ذکر کرد.

توکلی افزود: بر اساس برنامه زمانی تعیین شده اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبانی که در مهلت مقرر ثبت‌نام کرده‌اند در روزهای 13 تا 16 اسفند ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

وی گفت: این ثبت‌نام‌کنندگان می‌توانستند در مهلت تعیین شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و مندرجات اطلاعیه منتشر شده که 14 بهمن ماه 96 منتشر شده بود، نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کرده و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت مقرر به هر دلیل موفق به ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 97 نشده بودند نیز ترتیبی اتخاذ شد که از یکشنبه 13 اسفند 96 تا چهارشنبه 16 اسفند 96 بتوانند با خرید کارت اعتباری در آزمون ثبت‌نام کنند.

وی گفت: با توجه به تعداد ثبت‌نام‌کننده در دو مرحله، تعداد یک میلیون و 11 هزار و 360 نفر برای رقابت در کنکور 97 ثبت‌نام کردند که این تعداد نسبت به آمار ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96 تعداد 27 هزار و یک نفر بیشتر است.

آزمون سراسری سال 97 در روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیر ماه 97 برگزار می‌شود.

کد خبر 400521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =