همشهری آنلاین: سخنگوی سپاه، مبارزه جدی با قاچاق را کمک به رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال دانست و تاکید کرد: با قدرت دولت را در امر مبارزه با قاچاق یاری خواهیم کرد.

رمضان شریف

به گزارش سپاه نیوز؛ درپی اعلام اخیر رییس جمهور مبنی بر تصمیم و تصریح شورای عالی امنیت ملی بر مسئولیت سپاه در امر مبارزه با قاچاق در خلیج فارس و اظهار امیدواری نسبت به بهتر شدن شرایط مبارزه با قاچاق نسبت به گذشتـه ، سـردار سرتیـپ دوم پاسـدار رمضان شریف اظهارکرد: مقام معظم رهبری بارها انتقاد و گلایه مندی شدید خود از عدم جدیت و قاطعیت در حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی را مطرح و یکی از جدی ترین راه کارهای اجرایی و عملیاتی در این راستا را مبارزه بی امان و جدی با قاچاق کالا دانسته‌اند.

وی افزود: برغم تلاش های بعمل آمده و حتی تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا و مواجه شدن نظام و ملت ایران با یک جنگ اقتصادی تمام عیار و تحریم ظالمانه؛ با گذشت 15 سال همچنان نیازمند استمرار تلاش ها و تقویت ظرفیت ها در این عرصه مهم هستیم.

سردارشریف با بیان اینکه قاچاق فراتر از بُعد اقتصادی، واقعیتی است که حاوی ابعاد امنیتی ـ سیاسی و فرهنگی نیز می باشد، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق یا همان 'اژدهای هفت سر' نیازمند اقدامات جهادی، انقلابی و قاطع و عدم انفعال برابر مقاومت های شدید و مانع تراشی ها است.

وی بیان داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی براساس رسالت و وظایف ذاتی خود و درخواست دولت و سایر دستگاهها آماده گره گشایی ازمشکلات کشور و پاسخ به نیازهای نظام و انقلاب اسلامی در هرعرصه ای بوده است وهم اکنون نیز با تصمیم و تصریح شورای عالی امنیت ملی عهده دار مسئولیت خطیر مبارزه با قاچاق در خیلج فارس شده است.

سخنگوی سپاه مبارزه جدی و فراگیر با قاچاق کالا و ارز را کمک به رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال در کشور قلمداد کرد و گفت: یکی از مبادی ورودی قاچاق به کشور مرزهای دریایی است و سپاه با حضور گسترده و سیال در سواحل دریایی می تواند کمک تعیین کننده ای در این زمینه ایفا نماید و انشاء ا... روند و حاصل اقدامات خود در این عرصه را در فرصت های مقتضی به آگاهی ملت عظیم الشأن ایران خواهیم رساند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه چگونگی ورود سپاه به عرصه مقابله با قاچاق در خلیج فارس را مستلزم شفاف شدن جزییات دانست و تاکید کرد: با ابلاغ جزییات و مکانیزم اجرایی توسط ستاد کل نیروهای مسلح، در آینده نزدیک فرمانده نیروی دریایی سپاه توضیحات بیشتری راجع به این موضوع خواهند داشت.

کد خبر 399867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =