همشهری آنلاین: خطیب نماز جمعه تهران با انتقاد از کسانی که به دنبال تئوریزه و گسترش بد، شل و بی‌حجابی در جامعه هستند گفت: گناه کسانی که به دنبال ترویج و تئوریزه کردن بی‌حجابی در جامعه هستند، بدتر از بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های اول نماز جمعه تهران با دعوت مومنان به تقوای الهی اظهار داشت: گناه رفتار نابخردانه است و نباید رفتار نابخردانه‌ای داشت؛ نباید هر چه دلتان خواست، دنبال آن بروید زیرا کسی که رفتار نابخردانه دارد، در لبه پرتگاه قرار می‌گیرد.

وی در ادامه به بررسی سبک زندگی اسلامی در جامعه پرداخت و گفت: شبکه‌های بیگانه در پی الگوسازی بدلی هستند و آدم‌های از خداوند بی خبر که حتی یکبار پیشانی بر خاک در برابر خداوند نساییده‌اند، الگوسازی می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه باید ارزش صداقت در دین را دانست و افزود: باید ارزش اخلاص در دین را نیز دانست. برای مخلصیت، آدم با تمام وجود باید خدایی شود و اگر کسی تمامی اعمالش برای خداوند باشد، ارزشمند است و آدم نباید جز برای خداوند حرکت نکند.

وی همچنین به خوش قول بودن و امانتداری اشاره کرد و آن را از نشانه‌های مومنان دانست و ادامه داد: قرآن در بین زنان حضرت مریم(س) را از قله‌های پاکی و عفاف معرفی کرده که این یک ارزش است و باید این بانوی قله عفاف را پاسداشت و وی یک الگو است. مردان نیز باید عفاف داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد دو جریان یکی ترویج بد، شل و بی‌حجابی هستیم و دیگری جریانی که می‌خواهند آن را ترویج و تئوریزه کند و آنهایی که می‌خواهند، بی حجابی را ترویج کنند گناه‌شان بدتر از بدحجاب‌ها و بی‌حجاب‌ها است.

امام جمعه موقت تهران افزود: قانون حجاب اجباری را زیر سوال می‌برند و این جماعت اگر قدرت پیدا کنند می‌گویند که حتی حجاب اختیاری هم نه، آنچنان که کعبه عشق آنها اروپا اینگونه است؛ صحبت، صحبت حجاب اجباری و غیر اجباری نیست، صحبت، صحبت قانون خداست و همه فقها بدون تردید می‌گویند حجاب از ضروریات دین است و الگوی عفاف جناب مریم است و خانم‌های متدین ما به این حرف‌ها گوش نمی دهند و ممکن است که افراد ساده لوح تحت تاثیر قرار گیرند.

کد خبر 399721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =