همشهری‌آنلاین: مدیرعامل شرکت مترو تهران از گشوده شدن پاکت ضمانت و قیمت مناقصه بین‌المللی ساخت ۶۳۰ واگن متروی تهران خبر داد.

مهندس علي امام، مديرعامل مترو تهران با بیان این‌که بر اساس برنامه ششم توسعه دولت موظف است تا دو میلیارد یورو برای کمک به توسعه ناوگان متروی کلانشهرها کمک کند و بودجه اختصاص دهد، گفت: بر همین اساس دولت خرید 2000 دستگاه واگن برای مترو کلانشهرها را در دستور کار قرار داد که از این میان هزار و 50 دستگاه واگن متعلق به مترو تهران خواهد بود.

مدیرعامل مترو تهران با بیان این‌که در مرحله اول تأمین 630 دستگاه واگن با بدنه آلومینیومی از سال گذشته در دستور کار دولت قرار گرفت، گفت: مقرر شد که مناقصه بین‌المللی برگزار شود و در این راستا 15 شرکت بین‌المللی شرکت کردند که نهایتا بعد از طی مراحل مختلف سه شرکت برای ساخت 630 واگن متروی تهران با بدنه آلومینیومی پاکت ضمانت‌نامه و مناقصه ارائه کردند.

 مهندس امام در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که پس از گشودن پاکت‌ها مشخص شد که مدارک و ضمانت‌نامه دو شرکت ایراد دارد، گفت: نهایتا کنسرسیوم چین و شرکت واگن‌سازی تهران پاکت خود را در اختیار وزارت کشور قرار داده و مدارک‌شان مورد بررسی قرار گرفت و همچنین پاکت قیمت نیز گشوده شده است و منتظر وزارت کشور هستیم تا نهایتا برنده نهایی این مناقصه را اعلام کنند.

او با بیان این‌که برای تولید این واگن‌ها از فاینانس استفاده خواهد شد، گفت: تامین‌کننده مالی مرحله اول تولید واگن‌ها یک شرکت چینی‌ست که نقش فاینانسر را بر عهده دارد اما مراحل استفاده از فاینانس طولانی است و حدود شش ماه تا یک سال زمان می‌برد و بعد از اولین گشایش ال سی، 23 ماه زمان لازم است تا اولین محموله واگن‌ها در اختیار شهرداری قرار گیرد.

مدیر عامل مترو تهران با بیان این‌که 630 واگنی که پاکت ضمانت و قیمت آن در وزارت کشور گشوده شده متعلق به تهران است، گفت: مترو تهران می‌بایست از این محل 420 واگن دیگر تحویل بگیرد که وزارت کشور باید در مورد مناقصه‌هاي بعدی تصمیم‌گیری کند.

کد خبر 399594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =