همشهری آنلاین: معاون آموزشی وزیر علوم گفت: پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی وابسته به دولت بر اساس بخشنامه رئیس‌جمهور ممنوع است و وزارت علوم نیز آن را هم ابلاغ کرده و اجرا می‌کند.

به گزارش مهر، مجتبی شریعتی نیاسر درباره چگونگی اجرای ابلاغیه اخیر رئیس جمهور به وزرای علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مبنی بر تعطیلی و یا واگذاری مراکز علمی- کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی به بخش خصوصی، گفت: تعدادی از مراکز علمی کاربردی وابسته به مراکز اجرایی در حال فعالیت هستند که بر اساس مصوبه رئیس‌جمهور، پذیرش دانشجو در این مراکز ممنوع است.

وی ادامه داد: بنابراین بر اساس بخشنامه رئیس‌جمهور، پذیرش دانشجو در این مراکز از سال آینده ممنوع شده و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نیز این موضوع را به دانشگاه علمی کاربردی و این مراکز ابلاغ خواهد کرد که از سال آینده نمی‌توانند در این مراکز پذیرش دانشجو داشته باشند.

معاون آموزشی وزیر علوم درباره وضعیت دانشجویانی که دراین مراکز در حال تحصیل هستند نیز گفت: این دانشجویان می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند، هیچ وقت در هیچ بخشنامه‌ای وضعیت دانشجویان جاری بهم زده نمی‌شود، ما حتی اگر لازم باشد، هر گونه هماهنگی برای ادامه تحصیل جاری این دانشجویان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: وزارت علوم نیز مصمم است تا این کار صورت گیرد، دستگاه‌های اجرایی نیز توجه داشته و از پتانسیل دانشگاه‌ها استفاده کنند تا اینکه خودشان مستقل تشکیلات جدید رقم زده و دانشگاه راه‌اندازی کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: این همه دانشگاه خوب وجود دارد که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از پتانسیل آنها به جای راه‌اندازی دانشگاه استفاده کنند.

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر رئیس‌جمهور به وزرای علوم و بهداشت، بر حسب تصمیم جدید دولت، مراکز علمی- کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی، باید حداکثر تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تعطیل یا با رعایت ضوابط به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار شوند.

کد خبر 398411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =