همشهری آنلاین: مسئول نمایندگی ولی فقیه در فرماندهی حفاظت سپاه با بیان اینکه اندیشه ها، آرمان های والا و منش امام راحل هرگز از بین نخواهد رفت، گفت: راه و روش امام راحل پس از ارتحال ایشان توسط جانشین خلفشان رهبر معظم انقلاب به خوبی در جامعه جاری و ساری است.

 محمد جواد موحد

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد موحد روز دوشنبه در آیین تجدید میثاق با آرمان های امام راحل گفت: امام راحل برای دفاع از حقوق مردم، دفاع از محرومان و حفاظت از مکتب اسلام در سال ٤٢ به قانون کاپیتولاسیون و عملکرد دستگاه طاغوت اعتراض کرد و رژیم پهلوی ایشان را به مدت ١٥ سال از کشور تبعید کرد.

وی اظهار داشت: راه و روش امام راحل پس از ارتحال ایشان توسط حانشین خلفشان رهبر معظم انقلاب به خوبی در جامعه جاری و ساری است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در فرماندهی حفاظت سپاه با بیان اینکه امام راحل پس از تحمل سال ها تبعید در روز ١٢بهمن مورد استقبال گرم مردم ایران اسلامی قرار گرفت، تاکید داشت: هدف عمده امام(ره) از تشکیل حکومت اسلامی تحقق خواسته های خداوند از جمله اقامه نماز، اعطای زکات، امر به معروف و نهی از منکر بود.

حجت الاسلام والمسلمین موحد به خیرخواهی امام (س) نسبت به مردم اشاره کرد و افزود: امام خمینی(س) همیشه منفعت تمام مردم ایران را در نظر داشت و هرگز تبعیضی بین مردم و یا حزب و گروه خاصی قائل نبود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های اصلی امام راحل باسواد شدن ملت ایران بود که وی با تاسیس نهضت سواد آموزی توانست گام بلند برای ریشه کن سازی بی سوادی در کشور بردارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در فرماندهی حفاظت سپاه ایجاد کمیته امداد امام خمینی(ره) را نیز یکی از کارهای بزرگ امام راحل عنوان کرد و گفت: این نهاد انقلابی تاسیس شد تا بیت المال به درستی بین مردم تقسیم کند و اگر گاهی مشکلاتی پیش می آید ربطی به ذات و فلسفه وجودی این نهاد ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین موحد به اتحاد ٤٠ کشور دنیا در حمایت از رژیم بعثی عراق در مقابل ایران اشاره کرد و بیان داشت: امام راحل هرگز تحت تاثیر اخطارهای برخی سیاسیون داخل کشور در خصوص قدرت عراق قرار نگرفت و با ایستادگی و مقاومت و همراهی مردم توانست از سد بزرگ صدام و متحدانش بگذرد.

کد خبر 397528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =