همشهری آنلاین: کارشناس مسئول اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: بر اساس داده‌های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، روز یکشنبه میزان ریزگردها در شهر بوشهر ۱۴ برابر استاندارد جهانی و به میزان ۲ هزار و ۷۹ میکروگرم بر متر مکعب ثبت شد.

میزان ریزگردها در بوشهر ۱۴ برابر حد مجاز

به گزارش ايرنا، علیرضا مصلحیان افزود: شاخص استاندارد جهانی کیفیت هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است در حالی که اینک میزان ذرات معلق در هوای مرکز استان بوشهر 2 هزار و 79 میکروگرم بر متر مکعب است.

وی با اشاره به این که میزان ریزگردها در گناوه نیز 659 میکروگرم بر مترمکعب است یادآور شد: منشاء ریزگردهای ورودی به استان بوشهر، خوزستان و کشورهای همسایه است که از صبح روز گذشته از سمت گناوه وارد این استان شده است.

مصلحیان اظهارداشت: با گذشت 10 ماه از سال در مجموع بوشهری‌ها امسال 9 روز هوای پاک و 205 روز هوای سالم داشتند.

وی افزود: این امر باعث شده تا در بوشهر 43 روز هوای سالم برای گروه‌های حساس و هفت روز هوای ناسالم برای عموم مردم ثبت شود.

مصلحیان یادآورشد: در 2 روز باقی‌مانده نیز یک روز هوا بسیار ناسالم و روز دیگر خطرناک گزارش شد.

بر اساس شاخص‌ها وجود میکروگرم بر متر مکعب بین 0 تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 سالم، 101 تا 150 ناسالم (ویژه گروه‌های سنی حساس)، 151 تا 200 ناسالم (عموم گروه‌های سنی)، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 به بالا خطرناک است.

آلودگی هوا بر اثر حاکم شدن ریزگردها بر فضای استان بوشهر باعث شده تا مدارس و دانشگاه‌های در بیشتر مناطق این استان در روز یکشنبه تعطیل اعلام شود.

کد خبر 396047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =