همشهری آنلاین: یخ‌نوردان کشورمان در مسابقات جام جهانی در «ساس فی» سوئیس با راه‌یابی به فینال مواد مختلف، خوش درخشیدند و در نهایت محمدرضا صفدریان یک مدال برنز ارزشمند را به عنوان اولین مدال انفرادی جهانی در رده بزرگسالان از آن ایران کرد.

Safdariyan

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛، در جریان رقابت‌های جام جهانی یخ‌نوردی که در «ساس فی» سوئیس جریان دارد، یخ‌نوردان کشورمان در این رقابت‌ها خوش درخشیدند.

در بخش مردان و در ماده «لید»، محمدرضا صفدریان پس از دو قهرمان جهان، الکسی دنگین و ماکسیم تومیلوف برسکوی سوم جهان ایستاد تا مدال برنز را برگردن آویزد. صفدریان پیش از این، مدال برنز تیمی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ را از چامپانی فرانسه و مدال نقره آسیا ۲۰۱۶ را از کره جنوبی کسب کرده بود.

در بخش بانوان و در ماده لید (سرطناب) زینب کبری موسوی، قهرمان یخ‌نوردی کشورمان موفق شد پس از یخ‌نوردان روس، سوئیس و کره جنوبی راهی فینال شود و در نهایت با رتبه ارزشمند ششمی به کار خود پایان داد. ورزشکاران کره‌ای اول و دوم و یخ‌نورد روس سوم شدند.

در ماده «سرعت» محمدرضا صفدریان، محسن بهشتی و مهدی تقی‌خانی نیز توانستند به مرحله فینال راه یابند و در نهایت محمدرضا صفدریان موفق شد با تلاشی ارزنده در جایگاه پنجم مسابقات قرار گیرد. در این ماده یخ‌نوردان روس تمامی مدال‌ها را از آن خود کردند.

این مسابقات با شرکت 76 یخ‌نورد از 19 کشور جهان برگزار شد و تیم 9 نفره کشورمان متشکل از شبنم اسدی، زینب موسوی، مجتبی ثقفی، سعید محمودی، مسعود زینالی، محمدرضا صفدریان، محسن بهشتی، مهدی پهناور و مهدی تقی‌خانی در این رقابت‌ها حضور یافت.

مرحله بعدی جام‌های جهانی یخ‌نوردی در "رابنستین" ایتالیا برگزار خواهد شد که یخ‌نوردان ایرانی در این مسابقات نیز حضور می‌یابند.

 

کد خبر 396013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =