همشهری آنلاین: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه‌ها در دوره‌های بدون شهریه و روزانه، دوره‌های پردیس‌های خودگردان (پردیس‌های پولی) به تدریج تعدیل می‌شوند.

به گزارش مهر، دكتر منصور غلامی درباره وضعیت پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها (پردیس‌های پولی)، گفت: دوره‌های پردیس‌های خودگردان، دوره‌هایی هستند که با شهریه اداره می‌شوند. این دوره‌ها از قبل برقرار شده‌اند و تا زمانی که مشتری داشته و برای دانشگاه صرفه مالی داشته باشند، دانشگاه‌ها آن دوره‌ها را حفظ می‌کنند.

وی درباره گزینش دانشجویان مشغول به تحصیل در پردیس‌های خودگردان (پردیس‌هاي پولی) ادامه داد: این دانشجویان نیز مانند سایر دانشجویان از مرحله آزمون و پذیرش می‌گذرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه‌ها در دوره‌های بدون شهریه و روزانه این دوره‌ها به تدریج تعدیل می‌شود.

پيش از این مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، تحقيقات و فناوري از بازنگری فعالیت پردیس‌های دانشگاهی خبر داده بود. وی یادآور شده بود وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در حال تدوین راهکار قانونی است تا این پردیس‌ها بتوانند بر اساس ماموریت اصلی که از ابتدا برای آنها تعریف شده است به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون آموزشی وزيرت علوم، تحقيقات و فناوري تاکید کرده بود: دستگاه آموزش عالی باید نظارت جدی‌تر بر مراکز اقماری تحت عنوان پردیس‌ها که توسط دانشگاه‌های خوب کشور تاسیس می‌شوند داشته باشد تا در مدار خود ادامه فعالیت دهند.

کد خبر 395360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =