همشهری آنلاین: ۲۹۶ روز از سال ۹۶ گذشت و طی این مدت هوای تهران ۷۷ روز آلوده بوده است. در مدت مشابه سال گذشته، این عدد ۶۶ بوده و کیفیت هوای پایتخت نسبت به سال گذشته افت داشته است.

کفه روزهای آلوده امسال، سنگین‌تر از سال گذشته است

به گزارش مهر، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: دوره‌های طولانی آلودگی هوای امسال موجب شده کیفیت هوا نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد. همچنین تردد وسایل نقلیه آلاینده که عامل ۸۵ درصد آلودگی هوا هستند نیز در معابر شهری بیشتر شده که آمار افزایش تولید خودرو در کشور، این نکته را تایید می‌کند.

خودروهای فرسوده، موتورسیکلت‌های کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها در این زمینه جزو اصلی‌ترین منابع آلاینده تهران هستند.

وی افزود: در ۲۰ روز گذشته از زمستان سال جاری هوای تهران ۷ روز سالم، ۱۲ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه بوده است.

همچنین حسین شهبازی مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد نشان‌دهنده وزش باد مؤثر با بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه در برخی ساعات روز چهارشنبه است. به تدریج در روز پنجشنبه بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود و برای برخی ساعات وزش باد موثر پیش‌بینی می‌شود. با تداوم این شرایط در روز جمعه، در برخی ساعات به ویژه بعد از ظهر وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می‌رود. همچنین دما طی روزهای پایانی هفته افزایش نسبی خواهد یافت. بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در روز در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس بوده و پیش‌بینی می‌شود روز پنجشنبه وضعیت کیفیت هوا به طور نسبی بهبود یابد و شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

کد خبر 395304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =