همشهری آنلاین: تهران و دهلی نو روز جمعه تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند که بر اساس آن ایران ۲۰۰ دستگاه لوکوموتیو و واگن باری از هند خریداری خواهد کرد.

لوکوموتیو

به گزارش ایرنا، منابع مالی لازم برای اجرای این تفاهمنامه که بالغ بر 600 میلیون دلار می‌شود، از سوی هند تامین خواهد شد.

امضای این تفاهم‌نامه در جریان سفر سه روزه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان به هند انجام شد.

یک شرکت دولتی هندی به نام «رایتز» مسوول تامین این تعداد لوکوموتیو برای ایران است.

این تفاهم‌نامه را نورالله بیرانوند معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و راجیو ماهروترا مدیرعامل شرکت دولتی تولید لوکوموتیو هند امضا کردند.

آخوندی در این خصوص گفت: بر اساس این یادداشت تفاهم، بخشی از این لوکوموتیوها در ایران تولید خواهد شد بنابراین باید پیگیری کنیم تا یادداشت تفاهم به قرارداد تبدیل شود.

وی با بیان اینکه این همکاری مهم صنعتی بین ایران و هند خواهد بود، گفت: اجرایی شدن این همکاری حداقل سه سال به طول خواهد انجامید.

وی با اشاره به اینکه صنعت راه آهن در هند از فناوری نوین و به‌روز بهره می‌برد، افزود: ما سعی خواهیم کرد در سفر آتی دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران به هند، بخشی از این موضوعات را به قرارداد رسمی و عملیاتی تبدیل کنیم.

آخوندی صبح چهارشنبه در راس هیاتی متشکل از معاونان و فعالان بخش خصوصی برای ارتقای همکاری‌های دوجانبه در حوزه حمل و نقل و در راس آن ایجاد تحول در بازاریابی بندر چابهار برای یک دیدار سه روزه وارد دهلی نو شد.

کد خبر 395233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =