همشهری آنلاین: نماینده تهران با بیان اینکه هزینه ناآرامی‌های اخیر را افراد بیکار و زیر ۲۰ سال جامعه پرداختند گفت امیدواریم دولت راهی برای طرح مطالبه از سوی مردم ارائه کند.

طیبه سیاووشی

طیبه سیاووشی در گفت‌وگو با ایلنا بر لزوم بررسی ابعاد جامعه شناسی اتفاقات اخیر در کشور تاکید کرد و گفت: در ارزیابی حوادث روزهای گذشته آنچه مورد بحث است کاهش انسجام ملی و اعتماد عمومی است .

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه باید حق اعتراض مردم را به رسمیت شناخت، اظهار کرد: مهمترین مساله که دولتمردان باید در نظر بگیرند این است که مطالبات مردم در چندسال اخیر راه خروجی نداشته است و مردم بطور عموم نمی‌دانند از چه طریق و چگونه مطالبات را طرح کنند. در حوادث اخیر دیدیم که اعتراض مردم به بدترین شکل ممکن به خیابانها کشیده شد و عده‌ای هم از این فرصت سواستفاده کردند .

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: هزینه این اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها راهم طبقه بیکار و افراد زیر بیست سال جامعه پرداختند که بسیار آسیب پذیر هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون به مردم فرصت تشکیل گردهمایی برای بیان مطالبات داده نشده است ادامه داد : امیدواریم بعد ازاینکه این ناآرامی ها به پایان رسید دولت بتواند یک راه طرح مطالبه برای مردم ارائه دهد و صرفا به اینکه یک عده بیایند در دولت نشست بگذارند و دیدار داشته باشند، بسنده نکند.

عضو فراکسیون امید درباره اینکه گفته می‌شود سرمایه اجتماعی جریان اصلاحات در این حوادث دچار آسیب شده است، گفت: این جریان به دلیل اینکه بخشی از حاکمیت است وظیفه دارد بر ایجاد آرامش تاکید کند و نه بر ادامه اغتشاش‌ها و ناآرامی‌ها. اینکه یک جریان بطور دائم در موقعیت اپوزیسیون قرار بگیرد و امنیت جامعه را به هم بزند منطقی نیست و نباید به آن افتخار کرد.

سیاووشی در پایان درباره لزوم ایجاد یک سازوکار برای پیگیری قانونی مطالبات گفت : وزارت کشور به طور قطع باید نسبت به این موضوع جوابگو باشد. معلوم نیست چرا درخواست‌های مجوز برای راهپیمایی که به وزارت کشور رفته مورد موافقت قرار نگرفته است.

کد خبر 394826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =