همشهری آنلاین: امروزه ربات‌ها روز به روز قدرتمندتر می‌شوند و مشاغل سنتی بیشتری را تصاحب می‌کنند. مشاوران املاک تازه‌ترین گروهی هستند که نگران مداخله ربات‌ها در کسب و کار سنتی خود هستند.

ربات‌ها مشاور املاک می‌شوند

به گزارش مهر، به تازگی در ایالت کالیفرنیا در جریان بازدید از منازل عرضه شده برای اجاره ربات‌هايي بازدیدکنندگان را همراهی می‌کنند که می‌توانند توضیحات مفصلی را در مورد شرایط هر خانه به خریداران احتمالی ارائه کنند.

این ربات‌ها که Zenny نام دارند، به طور بی‌سیم به سرورهای یک شرکت نوپا به نام zenplace متصل هستند و از این طریق مدیریت می‌شوند.

ربات‌های یاد شده در زمان حضور مشتریان در منازل عرضه شده برای اجاره و فروش در انتظار آنها هستند و آنها را در بخش‌های مختلف همراهی کرده و در مورد ویژگی‌های هر خانه صحبت می‌کنند. ربات یاد شده که ۹۰ سانتی‌متر قد دارد، مجهز به یک آی پد نیز است و مشتری از این طریق به صورت تصویری با یکی از مشاوران املاک محلی منطقه در ارتباط است.

شرکت Zenplace صدها ربات را برای استفاده در منطقه بی آریای کالیفرنیا طراحی کرده و از آنها به همین منظور استفاده می‌کند.
مزیت مهم استفاده از این روش کاهش دشواری‌های مربوط به هماهنگی با کارمندان مشاوران املاک و برنامه‌ریزی برای بازدید از منازل است. البته استفاده از این روش در درازمدت به بیکاری تعداد زیادی از افراد فعال در این حوزه نیز منجر می‌شود.

رائول مواوالا مدیرعامل شرکت Zenplace می‌گوید با استفاده از این روش اجاره کردن منزل به کاری ساده و مشابه تاکسی گرفتن با اوبر مبدل خواهد شد. با پیشرفت هوش مصنوعی این ربات‌ها، آنها در آینده با درک سریع نیازهای مراجعان می‌توانند منازلی مناسب را برای اجاره پیشنهاد دهند و از اتلاف وقت مردم جلوگیری کنند.

کد خبر 394769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =