همشهری آنلاین: هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران با معرفی برگزیدگان و اهدای نشان عالی خانه تئاتر به محمد یعقوبی به کار خود پایان داد.

ادبیات

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، برگزیدگان هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر در سالن همایش‌های بوستان گفت‌وگو معرفی شدند.

در بخش پژوهش ادبیات نمایشی (تالیفی)،هیئت‌ داوران با تقدیر از شیوا مسعودی برای تالیف «کارنامه‌ی تلخکان» (نشر نی)، مهتاب بلوکی را برای تالیف «ژان ژنه و معماری خلاء» (نشر نی) به عنوان نفر برگزیده انتخاب کرد.

در بخش پژوهش ادبیات نمایشی (ترجمه) نیز هیئت‌ داوران ضمن تقدیر از محسن ملکی و مهدی امیرخانلو برای ترجمه «ویلیام شکسپیر» نوشته تری ایگلتون (نشر مرکز)، علی تدین را برای ترجمه «بوطیقای صحنه» (نشر آگه) به عنوان مترجم برگزیده انتخاب کرد.

بخش بعدی این مراسم اهداء نشان عالی و لوح سپاس خانه تئاتر به محمد یعقوبی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان شناخته‌شده تئاتر بود. در این بخش پس از قرائت بیانیه هیئت ‌مدیره انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر توسط محمدامیر یاراحمدی، آیلین کیخایی به نمایندگی از محمد یعقوبی که این روزها در کانادا به سر می‌برد،نشان عالی خانه تئاتر و لوح سپاس انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر را از محمد رحمانیان و محمدامیر یاراحمدی دریافت کرد.

در ادامه بهرام جلالی‌پور به عنوان نماینده هیئت ‌داوران بخش نمایشنامه ترجمه شده هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی بیانیه هیئت‌داوران این بخش را قرائت کرد و سپس برگزیدگان این بخش جوایز خود را از سهیلا نجم دریافت کردند.

در  بخش نمایشنامه ترجمه شده، هیئت ‌داوران با تقدیر از محمدرضا خاکی برای ترجمه نمایشنامه «آتش‌سوزی‌ها» نوشته وجدی معود و ناهید قادری برای ترجمه نمایشنامه «سوگ‌نمایش اسپانیایی» نوشته تامس کید، عباس‌علی عزتی را برای ترجمه نمایشنامه «دن کیشوت» نوشته میخائیل بولگاکف به عنوان نفر برگزیده انتخاب کرد.

آخرین بخش این مراسم نیز به معرفی برگزیدگان بخش نمایشنامه‌های تالیفی اختصاص داشت. در این بخش حسین پاکدل بیانیه هیئت‌داوران را قرائت کرد و پس از آن نفرات برگزیده جوایز خود را از او و ناهید طباطبایی دریافت کردند.

در بخش نمایشنامه‌های تالیفی هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، هیئت‌داوران ضمن تقدیر از نادر برهانی‌مرند برای نگارش نمایشنامه «تهران زیر بال فرشتگان» و محمد رحمانیان برای نگارش نمایشنامه «اسب‌ها؛ سال پنجاه و نه»،  نغمه ثمینی را برای نگارش نمایشنامه «خانه» به عنوان نمایشنامه‌نویس برگزیده انتخاب کرد.

همچنین نشر بوتیمار و بیدگل به عنوان ناشران برگزیده هشتمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران معرفی شدند.

کد خبر 392837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =