همشهری آنلاین: وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت با وجود کاهش درآمدها، نزدیک به ۱۴۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردها اعتبار درنظر گرفته است که امیدواریم در مجلس به تصویب برسد.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه رییسان قدیم و جدید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: دولت به حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی توجه زیادی دارد، به طوری که ردیف آبخیزداری در این دولت نزدیک به 10 برابر شده که در طول تاریخ بی‌نظیر است.

وزیر جهاد کشاورزی کابینه دوازدهم گفت: آبخیزداری یکی از موضوعات اقتصاد مقاومتی و دارای مزیت‌های زیادی است که به حفظ خاک، پوشش گیاهی و سفره‌های آب زیرزمینی کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های مربوط به بخش منابع طبیعی به مشارکت مردم نیاز دارد، بنابر این نسخه‌های مربوط به حفظ منابع آب و خاک، جنگل و مراتع باید با مشارکت مردم نوشته شود.

وی تصریح کرد: مشارکت زمانی صورت می‌گیرد که مسئولان و مردم درک، فهم و منافع مشترک نسبت به یک موضوع داشته باشند.

  • لزوم تخصیص اعتبارات استانی به طرح‌های منابع طبیعی

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد سه بخش جنگل، آبخیزداری و ریزگردها در موضوع منابع طبیعی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی جنگل‌های ایران را منحصر به فرد برشمرد و افزود: فرهنگ و افکار عمومی ما آمادگی هر نوع مقابله با تجاوز به این منابع را دارند.

این مسئول اضافه کرد: نباید در این زمینه فقط منتظر حمایت و اعتبارات دولتی باشیم و مدیران منابع طبیعی استان‌ها باید سهم استانی خود را برای مقابله با بیابان‌زدایی و همچنین آبخیزداری افزایش دهند.

وی از همه مسئولان حوزه منابع طبیعی خواست به دنبال جوانگرایی باشند.

کد خبر 391604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =