همشهری‌آنلاین: اتهام‌های عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان علیه حزب‌الله مبنی بر استفاده از بانک‌های لبنان برای قاچاق و پول‌شویی با واکنش‌ لبنانی‌ها مواجه شده و تاکید کردند که این اتهام‌ صحت ندارد.

 ریاض سلامه، رئیس بانک مرکزی لبنان اظهارات مطرح شده توسط عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان را رد و تاکید کرد که فعالیت بخش بانکی لبنان در زمینه تعاملات بانکی و مالی از مشروعیت بین‌المللی برخوردار است.

در همین حال، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه در واکنش به این اظهارات مقام سعودی گفت: من نظر دیگری نسبت به دیدگاه الجبیر درخصوص بخش بانکی لبنان دارم چراکه بانک‌های لبنانی کاملاً به دستورهاي بانک مرکزی پایبند هستند و بانک مرکزی لبنان کاملاً با وزارت خزانه‌داری آمریکا هماهنگ است و اجرای استانداردهای بین‌المللی و سیستم‌های بانکی بین‌المللی را مدنظر دارد و من بر این باور نیستم که اموالی از حزب‌الله از سیستم بانکی لبنان انتقال یافته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از النهار ،در همین حال، فرانسوا باسیل، رئیس سابق انجمن بانک‌های لبنان در مصاحبه با اين نشريه گفت، بانک‌های لبنانی به قوانین بین‌المللی به ویژه قوانین مربوط به پول‌شویی و حمایت مالی از تروریسم پایبند هستند.

او گفت، لبنان طی سال‌های گذشته قوانینی را تصویب کرده است که وزارت خزانه‌داری آمریکا این قوانین را ستود چراکه این قوانین در کاهش منابع حمایت مالی از تروریسم نقش داشته و مانع از هرگونه تعاملات مشکوک از طریق بانک‌های لبنان شده و مطرح کردن اتهام‌ها غیر قابل قبول است.

هم‌زمان، غازی وزنی، کارشناس امور اقتصادی تصریح کرد که این اظهارات مطرح شده از سوی عربستان کاملاً دارای رویکرد سیاسی است و تاثیر منفی بر بخش بانکی لبنان نخواهد گذاشت.

کد خبر 391447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =