همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دوره علوم پایه در رشته پزشکی این دانشگاه برای دانشجویان ورودی سال ۹۶ کوتاه و تبدیل به چهار نیمسال تحصیلی شده است.

کلاس درس دانشجویان پزشکی

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، فرهاد ادهمی مقدم از اجرای طرح جدید برنامه آموزش دکتری حرفه‌ای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد و گفت: بر این اساس دوره علوم پایه در رشته پزشکی کوتاه‌تر و تبدیل به چهار نیمسال تحصیلی شده که البته برای دانشجویان ورودی ۹۶ قابل اجراست.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح جدید برنامه آموزش دکتری حرفه‌ای رشته پزشکی در این دانشگاه از سال تحصیلی آینده، اظهار داشت: در این طرح تعدادی از دروس بین علوم پایه و مرحله بعد از آن که مقدمات بالینی است و همچنین بین مرحله مقدمات بالینی و مرحله کارآموزی شناور شده است.

ادهمی مقدم تاکید کرد: همچنین برخی از دروس به صورت Organ Base (متکی بر عضو) در دوره علوم پایه ارائه می‌شود.

وی در خصوص مزایای ارائه دروس به صورت شناور خاطرنشان کرد: در گذشته دانشجویان علوم پایه پزشکی بعد از گذشت پنج نیمسال تحصیلی موظف به گذراندن امتحان جامع علوم پایه بودند که در صورت عدم قبولی حدود ۶ ماه از وقت آنها به هدر می‌رفت.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با اجرای این طرح دانشجویان می‌توانند تا زمان برگزاری مجدد امتحان جامع تعدادی از دروس را بگذرانند.

ادهمی مقدم به راه‌اندازی دبیرخانه‌های تخصصی «شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی»، «آموزش داروسازی و تخصصی»، «شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی»، «شورای آموزش پزشکی عمومی» و «شورای آموزش پزشکی تخصصی» در حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد.

وی گفت: این دبیرخانه‌ها با هدف ارتقای ارزیابی و نظارت عملکرد واحدهای مجری علوم پزشکی، برنامه‌ریزی آموزشی و توسعه رشته‌های علوم پزشکی ایجاد می‌شود.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه براساس طرح آمایش سرزمینی توسعه رشته‌های علوم پزشکی دارای شرایط خاص و محدودی خواهد بود، افزود: واحدهای ساری و مشهد برای تاسیس دانشکده دندانپزشکی موافقت اصولی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي کسب کرده‌اند و درخواست واحد همدان برای رشته پزشکی عمومی نیز در مرحله بررسی است.

کد خبر 391334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =