همشهری آنلاین: هیئت عالی جذب هیئت علمی، در پی عدم پذیرش متقاضیان راتبه «بورسیه» در برخی دانشگاه‌ها، تصویب کرد تا به مدت ۵ سال هیچ سهمیه بورسیه‌ای در آن رشته به دانشگاه‌های مزبور اختصاص پیدا نکند.

به گزارش مهر، جلسه ۲۰۰ هیات عالی جذب اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه افراد معرفی شده برای عضویت در هیات اجرایی و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه جهرم، ملایر، منابع طبیعی گرگان، فرماندهی و ستاد آجا، یاسوج، شهرکرد، فرهنگیان، کوثر اسفراین، علوم پزشکی اراک، علوم پزشکی قزوین، علوم پزشکی همدان، علوم پزشکی ایلام، علوم پزشکی سمنان، علوم پزشکی لرستان و علوم پزشکی مازندران موفق به کسب رأی اعتماد اعضای هیات عالی جذب شدند.

در ادامه جلسه، اعضاء با توجه به عدم پذیرش متقاضیان راتبه «بورسیه» در برخی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مقرر کردند تا به ‌منظور الزام این دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نسبت به پذیرش این افراد برای دانشگاه‌هایی که در همان رشته راتبه اعلام نیاز می کنند به مدت ۵ سال سهمیه‌ای اختصاص پیدا نکند.

دستور بعدی جلسه ۲۰۰ هیات عالی جذب اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، بررسی درخواست هیات مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تسهیل در روند تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر دانشگاه‌ها به عضویت در هیات‌علمی بود که پس از بحث و بررسی اعضاء مقرر شد تا با توجه به احکام مندرج در برنامه ۵ ساله ششم توسعه این موضوع حل‌وفصل شود.

کد خبر 388747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =