همشهری آنلاین: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حضور حدود ۷ هزار نخبه در جامعه ایثارگری افتخاری بزرگ و سرمایه همیشگی بنیادشهید است.

سید محمد علی شهیدی

به گزارش بنیادشهید، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی معاون رییس جمهوری، در نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین شاهد و ایثارگر با بیان اینکه تمام تلاش بنیادشهید این است که ایثارگران و فرزندانشان بتوانند روی پای خود بایستند، افزود: بنیادشهید متعلق به همه ایثارگران است و روند امور باید به گونه‌ای پیش برود که بنیاد و سازمان‌های وابسته به آن توسط جامعه شاهد و ایثارگر اداره شود.

نماینده ولی فقیه در بنیادشهید با اشاره به سیاست چابک سازی بنیاد تصریح کرد: اکنون سه میلیون و 300 هزار نفر عضو جامعه ایثارگری هستند که این آمار فعلا رو به افزایش است و خدمت به این جامعه برای مسئولین و کارکنان بنیاد بهترین افتخار است زیرا انقلاب و نظام اسلامی به برکت خون شهدا و استقامت والدین، همسران و فرزندان آنها استوار باقی مانده است و بنیاد در راستای اشتغال خانواده این عزیزان در حال تلاش است.

معاون رییس جمهوری افزود: کمبودها و نارسایی‌هایی در حوزه ایثارگران وجود دارد که در جامعه‌ای به این وسعت بعید نیست ولی با چابک سازی سازمان می‌توانیم مشکلات را کاهش دهیم ضمن اینکه باید با اقدامات همه جانبه برای اشتغال ایثارگران تلاش شود به عنوان مثال از سال 92 تاکنون دو نفر از اعضای هیات مدیره و 362 نفر از کارکنان سازمان های اقتصادی وابسته به بنیاد از جامعه ایثارگران انتخاب شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های بنیاد اشتغال حداکثری جامعه ایثارگری است خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته در طی چهار سال گذشته حدود 75 هزار نفر از ایثارگران مشغول به کار شده‌اند و این در حالی است که از این تعداد حدود 35 هزار نفر در سازمان های دولتی با استفاده از سهمیه قانونی استخدام شده اند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: خود اشتغالی از برنامه‌های مهم بنیاد است و با ایجاد طرح های خود اشتغالی و فعال شدن صندوق اشغال ایثارگران، تسهیلاتی به حدود 25 هزار نفر از آنها اعطا شد تا این موضوع محقق شود ولی باید توجه کنیم که در جامعه ایثارگری هنوز 63 هزار جویای شغل داریم و نرخ بیکاری به 4،5درصد رسیده است.

شهیدی با تاکید بر ضرورت توانمندسازی ایثارگران گفت: توصیه ما به جامعه ایثارگری این است که از ظرفیت‌ های خود برای پیشرفت به سوی جایگاه واقعی ایثارگران به صورت حداکثری استفاده کنند.

وی به بانوان کارآفرین نیز توصیه کرد که کیفیت محصولات و فعالیت‌های خود را بالا ببرند و تصریح کرد: بنیادشهید آماده بررسی و کمک به طرح‌های کارآفرین است و ارائه این طرح‌ها می‌تواند در جهت دستیابی به اهداف بنیاد راهگشا باشد.

نرگس جلیلی مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان نیز در این نشست با اشاره به ضرورت شناسایی بانوان کارآفرین در سطح کشور گفت: باید شناسنامه‌ای برای بانوان ایثارگر کارآفرین در جهت حمایت، ساماندهی و استفاده از ظرفیت‌های آنها تهیه شود و برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارآفرینان در دستور کار قرار گرفته شود.

در این نشست نرگس جلیلی مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان و حسین گروسی مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور فرزندان شاهد و ایثارگر و جمعی از بانوان کارآفرین شاهد و ایثارگر حضور داشتند.

کد خبر 388630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =