همشهری آنلاین: رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کارگروه‌های تخصصی و ویژه در سازمان محیط زیست برنامه‌های ضروری برای مقابله با گرد و غبار در تهران را پیگیری می‌کنند.

کلانتری

به گزارش مهر، عیسی کلانتری در خصوص برنامه‌های سازمان محیط زیست برای کاهش آلودگی هوا و غبار در فصل زمستان، گفت: محیط زیست یک دستگاه نظارتی است، اما در بحث غبار ستاد ویژه‌ای در سازمان محیط زیست تشکیل شده که این ستاد هماهنگ‌کننده دستگاه‌های اجرایی است.

وی تاکید کرد: در بودجه سال جاری برداشت ۱۰۰میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای مقابله با گرد و غبار صورت گرفت، البته در این مسیر دستگاه‌های اجرایی نیز برنامه‌های خود را در قالب شناسایی کانون‌های تولید غبار و کاهش تبعات آن باید اجرا کنند، ضمن این که به صورت ماهانه کارگروه ویژه و هر دو هفته یک بار کارگروه تخصصی برای این منظور تشکیل می‌شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به این که سازمان محیط زیست هماهنگ‌کننده دستگاه‌های اجرایی در بحث آلودگی هوا است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۷ استان طرح‌های خود را برای شناسایی کانون‌های ریزگردها ارایه دادند، ضمن این که منابع مالی قابل قبولی را امسال دولت برای اجرای برنامه‌ها در نظر گرفته است.

کد خبر 388466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =