همشهری آنلاین: تعداد زیادی نفتکش بنزین و نفت سفید با امکان توزیع سوخت سیار از همدان به سمت کرمانشاه و کردستان اعزام شده تا در صورت مشکل در تاسیسات و جایگاه‌ها، سوخت‌رسانی به مردم متوقف نشود.

Gas

مهر به نقل از وزارت نفت نوشت: سید محمدرضا موسوی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: آماده باش به مناطق معین شرکت، ارسال سوخت هوایی به مناطق زلزله‌زده، ایجاد سه جایگاه سیار ۱۸ هزار لیتری و ارسال نفتکش‌های بنزین و نفت سفید با امکان توزیع سوخت سیار، از جمله اقدام‌های این شرکت از شب یکشنبه 21 آبان تاکنون بوده است.

وی با بیان این‌که از دقایق اولیه (شامگاه یکشنبه، ۲۱ آبان‌ماه) وقوع زمین‌لرزه شدید در غرب کشور، ستاد بحران در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تشکیل شد، گفت: مناطق معین شرکت شامل منطقه همدان، لرستان و آذربایجان غربی از دیشب در حال آماده‌باش به سر می‌برند.

وی افزود: همچنین تعداد زیادی نفتکش بنزین و نفت سفید با امکان توزیع سوخت سیار از همدان به سمت کرمانشاه و کردستان اعزام شده است که در صورت مشکل در تاسیسات و جایگاه‌ها، سوخت‌رسانی به مردم متوقف نشود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با توجه به حضور بالگردها در مناطق زلزله‌زده برای امدادرسانی به مصدومان، سوخت هوایی ATK مخصوص بالگردها به صورت مظروف از کرمان، لرستان و همدان به مناطق زلزله‌زده ارسال شده‌اند.

وی با بیان این‌که از دیشب تا امروز صبح ۸۵۰ هزار لیتر بنزین و ۱۶۲ هزار لیتر نفت گاز تنها در منطقه کرمانشاه مصرف شده است، ادامه داد: مردم حادثه‌دیده تا زمان تعبیه جای مناسب، بهترین سرپناه را خودروهای خود می‌دانند، بنابراین طبیعی است که آمار مصرف بنزین و نفت گاز در این مناطق افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این‌که سه جایگاه در سرپل ذهاب شامگاه یکشنبه حادثه دید، اظهار کرد: یکی از جایگاه‌ها در همان ساعات اولیه از طریق تیم امداد و عملیات شرکت آماده خدمت‌رسانی شد و دو جایگاه دیگر هم امروز وارد مدار سرویس‌دهی قرار گرفته است.

موسوی‌خواه با اشاره به این‌که سه جایگاه سیار با ظرفیت هریک ۱۸ هزار لیتر در قصر شیرین آماده شده است، تصریح کرد: با هماهنگی ستاد بحران کشور این جایگاه‌ها استقرار خواهند یافت.

کد خبر 388354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =