همشهری‌آنلاین: حدود ۳۵ هزار نیروی امنیتی و نیروهای حشد شعبی علاوه بر نیروهای پلیس در خیابان‌های نجف و مسیرهای منتهی به کربلا برای خدمت‌رسانی به زائران و تامین امنیت آنها مستقر هستند.

در آستانه مراسم اربعین حسینی نیروهای امنیتی عراق تدابیر شدیدی را برای حمایت از زائران اباعبدالله الحسین(ع) در شهر کربلا و نجف و مسیرهای منتهی به این شهرها اتخاذ کردند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت عراق، طرح‌هایی ویژه برای ارائه خدمات بهداشتی به زائران در نظر گرفته شده و علاوه بر اختصاص آمبولانس‌ها و ایجاد بیمارستان‌های سیار، تیم‌های پزشکی برای ارائه خدمات به زائران در مسیرهای حله به کربلا و نجف به کربلا مشغول فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از سومریه نیوز، همچنین موسسه‌هاي امنیتی، خدماتی، بهداشتی و نیروی هوایی عراق نیز برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین امسال با یکدیگر همکاری دارند و به گفته رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری کربلا دوربین‌هایی نیز در مسیرهای مختلف نصب شده است.

منابع محلی عراقی گزارش داده‌اند که میلیون‌ها زائر از کشورهای مختلف برای برگزاری مراسم اربعین به شکل دسته‌های بزرگ عزادار به سمت کربلا در حرکت هستند.

نیروهای امنیتی عراق از اولین روز ماه محرم در حالت آماده باش قرار دارند.

فرماندهی عملیات بابل با اعلام این خبر گفت: طرح امنیتی مختص زائران اربعین نیز به مدت چهار روز با هدف تامین امنیت شرکت‌کنندگان در مراسم امسال اجرا می‌شود.

سالانه میلیون‌ها مسلمان از داخل و خارج عراق برای زیارت حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (س) و برگزاری مراسم اربعین وارد کربلا می‌شوند.

کد خبر 387872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =