همشهری آنلاین: سخنگوی نیروی انتظامی ضمن تسلیت شهادت هشت تن از مرزبانان غیور کشور گفت: ساعاتی پس از وقوع حادثه، فرمانده مرزبانی به همراه تیمی در منطقه حاضر و پیگیر موضوع هستند.

سعید منتظر المهدی

به گزارش پایگاه خبری نیروی انتظامی، سردار سعید منتظر المهدی روز شنبه در گفت و گویی، با اشاره به شهادت هشت تن از مرزبانان غیور و جان برکف کشورمان در اقدام ناجوانمردانه اشرار تروریست در منطقه چالدران آذربایجان غربی ضمن عرض تسلیت به خانواده های این عزیزان، اظهار داشت: این مرزبانان طی درگیری با تروریست های مزدور در عصر روز گذشته، جان خود را در دفاع از حریم میهن عزیزمان فدا کردند.

وی اضافه کرد: ساعاتی پس از وقوع این حادثه، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی به همراه تیمی در منطقه حاضر و پیگیر موضوع هستند و همچنان پاکسازی در منطقه ادامه دارد.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به برقراری امنیت کامل در هنگامه بزرگترین پیاده روی دنیا در آستانه اربعین حسینی گفت: به فضل و کرم الهی و هوشیاری مأموران و مرزبانان ناجا و همکاری دیگر دستگاه های مسئول هیچ گونه مشکل امنیتی در منطقه وجود ندارد.

عصر روز گذشته (جمعه) ماموران مرزبانی پس از اتمام ماموریت مرزی و هنگام بازگشت به گروهان در نزدیکی روستای 'دوشان تپه'، واقع در 15 کیلومتری نوار مرزی در کمین تروریست ها گرفتار شدند و در این درگیری هشت نفر از مرزبانان به شهادت رسیدند که سه نفر از آنان نیروی کادر و پنج نفر دیگر سرباز وظیفه بودند.

استوار دوم 'حمید حاجی زاده ' فرزند منوچهر و استوار یکم 'محبوب نوری اصل ' فرزند علی هر 2 از خوی و استوار دوم 'مهدی حسین زاده' فرزند عزیز از پلدشت سه شهید گلگون کفن کادر مرزبانی در درگیری روز گذشته هستند.

اسامی پنج شهید درگیری روز گذشته که همگی سرباز وظیفه بودند نیز شامل 'مهدی کلاته' فرزند حکیم از گمیشان استان گلستان، 'امیر قربانی' فرزند سهراب از میانه، 'محمد حسین زاده' فرزند صحبت الله از گوهردشت، 'سعید قلابی' فرزند توحید و عباس قادری فرزند فتح الله هر 2 از بناب است.

به گزارش ایرنا، چالدران با حدود 45 هزار نفر جمعیت در شمال غربی آذربایجان غربی قرار دارد و مرکز آن شهر 'سیه‌ چشمه' است؛ چالدران یکی از مرتفع‌ترین شهرستان های کشور است.

کد خبر 387292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =