همشهری آنلاین: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح رجیستری برای مقابله با کالای قاچاق ۸۰ درصد قاچاق گوشی‌های تلفن همراه کنترل می‌شود.

موبایل

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با جلوگیری از ورود گوشی‌های قاچاق تلفن همراه سالیانه حدود 70 هزار میلیارد ریال صرفه جویی می‌شود.

وی اظهار کرد: قبل از اجرای طرح رجیستری 90 درصد گوشی‌ها تلفن ‌های همراه بدون رعایت حقوق مصرف کننده و حقوق دولتی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شد.

وی گفت: در طرح رجیستری اشخاص حقیقی و حقوقی می‌‌توانند از مبادی قانونی مبادرت به واردات گوشی ‌های تلفن‌ همراه کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح رجیستری از 2 سال گذشته مطرح بود ولی چون زیر ساخت‌های اجرای آن فراهم نبود از 28 مهر ماه امسال اجرایی شد.

وی با تاکید بر برخورد با اخلالگران و وارد کنندگان کالای قاچاق اظهار کرد: اجرای موفق طرح رجیستری همکاری و هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیروی انتظامی، گمرک و سایر نهادهای مرتبط را می‌طلبد.

این طرح تلاش دارد بازار قاچاق تلفن‌های همراه را ساماندهی کرده و جلوی این معضل را برای همیشه بگیرد و به مردم کمک می‌کند از شیوه ورود گوشی‌های تلفن همراه به کشور آگاه شده و از خرید گوشی‌های وارداتی از مسیرهای غیررسمی خودداری کنند.

همچنین این طرح سبب می‌شود وارد کنندگان قانونی خدمات مطلوب پس از فروش را در اختیار مردم قرار دهند و کسی از نداشتن خدمات پس از فروش گوشی‌های تلفن همراه متضرر نشود.

کد خبر 386631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =