همشهری آنلاین: وزیر کشور گفت: یکی از مشکلاتی که باعث می‌شوند بنگاه‌های اقتصادی از فعالیت کودکان خیابانی خودداری کنند پرداخت هزینه بیمه آنها است که درصورت ضرورت، دولت نسبت به پرداخت آن اقدام می‌کند.

رحمانی فضلی

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در نود و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به پدیده متکدیان و کودکان خیابانی اظهارداشت: ساماندهی کودکان خیابانی در شهرهایی که بیشتر تحت تاثیر این مسئله هستند باید در اولویت قرار بگیرند.

وی در ادامه افزود: در همین ارتباط کودکان و نوجوانان خیابانی که دارای پدر و مادر هستند باید بر اساس شناسایی که صورت می گیرد تحویل خانواده هایشان شوند و کودکان و نوجوانان خیابانی که به هر دلیلی امکان شناسایی خانواده آنان وجود نداشت بر اساس علاقه مندی که دارند به مدارس و یا به نهادهای زیربط برای کسب مهارت هدایت شوند.

وزیر کشور تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که باعث می شوند بنگاه های اقتصادی و کارفرمایان از فعالیت این افراد در محل کار خودداری کنند پرداخت هزینه بیمه آنها است که دولت نیز اگر لازم باشد نسبت به پرداخت این حق بیمه اقدام خواهد کرد تا این افراد با مهارت‌هایی که آموزش دیده اند بتوانند مشغول به کار شوند.

دکتر رحمانی فضلی گفت: باید برای ساماندهی کودکان و نوجوانان خیابانی از ظرفیت خیرین و NGO ها استفاده شود. 

کد خبر 386175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =