همشهری‌آنلاین: کمیسیون انتخابات پاکستان، حکم دستگیری عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان و احضار او به دادگاه را برای یک پرونده اهانت، صادر کرد.

به گزارش داون، کمیسیون انتخابات پاکستان در نامه‌ خود به سرپرست ارشد پلیس اسلام‌آباد، عمران خان را بر اساس قانون نمایندگان مردم به اهانت به این کمیسیون متهم کرد.

حکم احضار به دادگاه برای پرونده اهانت در ماه اوت و در پی رسیدگی به پرونده‌ای درباره ادعای جذب سرمایه‌های خارجی توسط حزب "تحریک انصاف پاکستان" که توسط اکبر اس بابار، رهبر سابق این حزب تشکیل شد، صادر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری پی تی آی،این حکم پس از آن صادر شد که عمران خان از ارائه جزئیات حساب‌های حزب سر باز زد و به جای آن با "جانبدارانه" خواندن اقدام‌هاي کمیسیون انتخابات پاکستان، به آن توهین کرد.

این سیاستمدار ۶۴ ساله که بازیکن سابق کریکت است، در روز ۱۴ سپتامبر (23 شهريور) برای ارائه توضیحات به جلسه کمیسیون احضار شده بود که در آن جلسه حاضر نشد.

بابار آوان، وکیل عمران خان به کمیسیون انتخابات پاکستان گفت که موکلش برای حضور در برابر کمیسیون آماده بوده، اما به این دلیل که یک ساعت پیش از ساعت مقرر به کشور بازگشته، نتوانسته در این جلسه حاضر شود.

این دلیل نتوانست کمیسیون را قانع کند و در نتیجه صدور حکم بازداشت قابل ضمانت رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان و نیز درخواست از او برای این‌که شخصا در جلسه روز ۲۵ سپتامبر(سوم مهر) کمیسیون حضور پیدا کند، در پی داشت.

در نامه کمیسیون، به پلیس دستور داده می‌شود که "عمران خان نیازی" را دستگیر و در روز ۲۵ سپتامبر به کمیسیون انتخابات پاکستان تحویل دهد.

همچنین از عمران خان درخواست شده تا در جلسه ۲۵ سپتامبر در برابر کمیسیون درباره اقدام توهین‌آمیز خود توضیح دهد.

اطلاعیه کمیسیون انتخابات، عمران خان را برای "عدم عذرخواهی بی قید و شرط و در نتیجه ایجاد مانع بر سر راه وزارت دادگستری و گمراه‌کردن کمیسیون" متهم کرده است.

این کمیسیون سپس توضیح داد، باوجود داشتن فرصت‌های مکرر، عمران خان با بی توجهی کامل به دستور کمیسیون، از عذرخواهی سر باز زده است.

کد خبر 382403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =