همشهری آنلاین: ماست که از طریق تخمیر باکتریایی شیر تولید می‌شود، می‌تواند منبع مواد مغذی مهمی برای بدن باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارشناسان تغذیه تاکید می کنند که ماست به عنوان یک ماده خوراکی مغذی برای افراد در همه سنین مناسب و مفید است.

به گفته کارشناسان، ماست به عنوان یک محصول لبنی منبع خوب پروتئین، کلسیم و پتاسیم است. تنها مصرف یک وعده ماست باعث افزایش قابل ملاحظه فسفر، پتاسیم، B۱۲، ریبوفلاوین، روی، ید و ویتامین B۵ می‌شود.

همچنین عنوان می‌شود ماست علاوه بر تامین مواد مغذی، محیط فعالی برای زندگی باکتری‌های سودمند است که از روند هضم حمایت کرده و سلامت روده‌ها را بهبود می‌بخشند.

محصولات تخمیر شده وسیله‌ای برای تقویت بوده و می‌توانند ابزاری کارآمد برای مقابله با کمبود مواد مغذی، یعنی ویتامین D، باشند. به نظر می‌رسد مصرف کنندگان ماست در تمام جمعیت‌های مختلف در مقایسه با غیر مصرف‌کنندگان، الگوهای رژیم غذایی سالم‌تر، مواد مغذی کافی‌تر و شیوه زندگی بهتری دارند.

به گفته محققان، تحقیقات مربوط به فواید ماست نشان می‌دهد که این ماده خوراکی دارای فوایدی نظیر مدیریت وزن، سلامت قلبی-عروقی و گوارش و پیشگیری از سرطان است.

در حال حاضر، تحقیقات گسترده‌ای برای بررسی مکانیزم‌های مرتبط با فواید ماست انجام شده است. به نظر می‌رسد میکروبیوم‌های روده عامل مهمی است که می‌تواند توسط پری‌بیوتیک‌های غذایی، و نیز پروبیوتیک‌های مانند ماست اصلاح شوند.

کد خبر 381545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =