همشهری آنلاین: پرفورمنس «تار و دیوار» به آهنگسازی پیمان خازنی و کارگردانی رضا موسوی، در تالار رودکی اجرا شد.

نمایش

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این اجرا، پرفورمنس «تار و دیوار» شامگاه ۲۳ تیرماه میزبان علاقه‌مندان به موسیقی تجربی بود.

همزمان با ورود مخاطبان و البته لحظه‌ای قبل از ورودشان، موسیقی با تک‌نوازی خازنی در دل تاریکی آغاز شده بود. نور صحنه به‌تدریج افزایش یافت و از میان سازه‌های سفید روی صحنه، مردی سفیدپوش، به موسیقی پیوست و اندک اندک به موازات بداهه‌نوازی پیمان خازنی رشته‌های شش‌تایی بافت و از دل آن‌ها عبور کرد و رقصید تا نمادی از تار و انسان را به‌نمایش گذاشته باشد.

پایان این قطعه به آغاز قطعه بعدی پیوند خورد که مصادف شد با ورود نوازنده فلوت (ارغوان منتظری) و هلیا محمد ولی (نوازنده ویلن) و نوازندگان دیگری که در محاق بودند، اما در روند خلق موسیقی حرکت داشتند.

موسیقی با نمایش انیمیشن‌هایی آرام به کارش ادامه داد و به‌تدریج با ترفندهای کارگردان، نوازندگان دیگر از جمله کوروش کشاورز (ویلنسل)، امیرحسین محمدخانی (ابوا)، پیام سوری (پیانو)، شایان یزدی‌زاده (سازهای کوبه‌ای) به جمع دیده‌شدگان پیوستند. پریسا دلفانی نیز عهده‌دار سلوی سوپرانوی تار و دیوار بود که اجرایش با تشویق حاضران در سالن مواجه شد.

از نکات این اجرا، پوشش سفید همه عوامل روی صحنه و دکور بود. 

در پایان، پیمان خازنی از زحمات عوامل «تار و دیوار» گفت و از آن‌ها تشکر کرد و از تمام عوامل خواست روی صحنه بیایند تا در مقابل مردم از همه تشکر کرده باشد . در نهایت، از زحمات و همکاری‌های معصومه سهرابی (مدیر تالار رودکی) قدردانی شد.

در این برنامه چهره‌های مانند محمدعلی بهمنی، حمید اسفندیاری، مسعود فروتن، پری ملکی، منصور ضابطیان، احسان خازنی، سحر محمدی، هانیه قلی بیکیان، معصومه کریمی، رامین بهنا، هادی فیض‌آبادی، حمید خوانساری، منوچهر آزادی، غلامحسین شاه‌علی، سفیر استرالیا و سفیر کرواسی حضور داشتند.

علاوه بر عوامل یادشده رضا موسوی کارگردان، ساناز رییسی ایده‌پرداز، فرزام شکاری مدیر اجرایی، نگین شکیبا دستیار کارگردان، علی کوزه‌گر طراح نور، امیرحسین سیار و محمدحسین کوزه‌گر دستیاران نور، سروش کریمی‌نژاد پرفورمر، مصطفی طباطبایی دکور، هادی بادپا دستیار دکور، مریم اقبالی، محمدعلی پاکدست، منا تعظیمی اجرای قطعه عروسکی، علی جوان، شروین عقیلی پخش تصاویر، حسن کریم‌زاده گرافیک، سارا حدادی تبلیغات مجازی، فایضه کامیاب طراح لباس، جاوید علی‌پور عکس و فیلم بودند.

کد خبر 376223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =