همشهری آنلاین: فرماندار بندرترکمن از مهار و خاموش شدن آتش‌سوزی مقارن ظهر دوشنبه درجزیره آشوراده خبر داد و گفت: در این حریق ۲.۵ هکتار از اراضی مرتعی، نی‌زارها و درختچه‌های این جزیره از بین رفته است.

 ۲.۵ هکتار مرتع تنها جزیره ایرانی خزر سوخت

به گزارش ايرنا، عبدالحکیم فیروزی گفت: با تلاش نیروهای مستقر در جزیره و نیروهای اعزامی و بکارگیری تجهیزات این آتش‌سوزی خاموش شد.

وی؛ علت احتمالی این آتش‌سوزی را سهل‌انگاری عوامل انسانی بیان کرد و افزود: دلیل بروز این حریق از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

به گفته وی؛ این آتش‌سوزی در مجاورت ضلع شمال شرقی اردوگاه دانش آموزی جزیره آشوراده اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: در نخستین دقایق بروز این آتش ماموران ادارات مستقر در آشوراده مانند دریابانی، حراست شیلات و محیط زیست اقدامات مهمی در کنترل حریق انجام داده و در ادامه با بسیج همه نیروها و امکانات، تجهیزات دستگاه‌های دست‌اندرکار مانند شهرداری، آتش‌نشانی و راهداری به جزیره منتقل و برای مهار و خاموش کردن آتش بکار گرفته شد.

فرماندار بندرترکمن اضافه کرد که هم اینک نیز دو دستگاه خودرو "آتش‌نشانی و تراکتور با تانکر آب" در محل برای جلوگیری از شعله‌ور شدن مجدد حریق مستقر است.

آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر در 2 کیلومتری ساحل بندرترکمن از حدود دو دهه پیش به علت طغیان رود ولگا در روسیه که باعث بروز سیل در این جزیره شد، خالی از سکنه شده است اما به لحاظ وجود گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری منطقه‌ای بکر محسوب می‌شود.

کد خبر 371813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =