همشهری آنلاین: توماس اردبرینک خبرنگار نیویورک‌ تایمز در تهران ظهر امروز (جمعه ۲۹ اردیبهشت) در صفحه توییتر خود با اشاره به ادامه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران و تجمع مردم در حسینیه ارشاد، نوشت: امروز طولانی ترین صف را در ۱۵ سال حضورم در تهران دیدم.

انتخابات

به گزارش ایرنا، اردبرینک در توییت کوتاهی نوشت: امروز در حسینیه ارشاد، طولانی ترین صف (مردمی) را در 15 سال حضورم در ایران دیدم.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز (جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.

در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط لازم رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق‌ها می‌ریزند.

در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می‌توانند در انتخابات شرکت می‌کنند.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران از بامداد امروز در خارج از کشور نیز آغاز شده و هموطنان ایرانی مقیم کشورهای شرق آسیا، آرای خود را در صندوق‌های رای ریخته‌اند.

کد خبر 370551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =