همشهری آنلاین: بسیاری از افراد در حالی به استفاده از مسواک برقی روی آورده اند که استفاده از این مسواک‌ها می‌تواند سبب تحلیل لثه شود.

مسواک برقی

به گزارش ایرنا به نقل از انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران، عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران اظهار کرد: در سال‌های اخیر استفاده از مسواک برقی متداول شده است؛ استفاده از این نوع مسواک برای سالمندان و افرادی که ناتوان جسمی و ذهنی هستند، نسبت به مسواک‌های دستی بهتر است اما استفاده از آن برای همه توصیه نمی‌شود.

دکتر سیامک اسکویی ادامه داد: در صورت استفاده از مسواک برقی، بهتر است از مسواک‌های استاندارد که حالت ارتعاش و عقب و جلو دارند، استفاده شود؛ این درحالی است که در بسیاری از این نوع مسواک‌ها، این حالت‌ها دیده نمی‌شود.


عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران گفت: مسواک‌های دستی از لحاظ قیمت و همچنین نوع جنس بسیار بهتر از مسواک‌های برقی هستند؛ و افرادی که مشکل حرکتی یا ذهنی ندارند، بهتر است از مسواک دستی استفاده کنند چراکه بسیاری از این مسواک‌ها غیراستاندارد هستند و اگر هم استاندارد باشند، قطعا قیمت آنها بسیار بالا است.

عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران تاکید کرد: افرادی که تحلیل لثه دارند، به هیچ وجه نباید از مسواک برقی استفاده کنند.
اسکویی ادامه داد: رعایت بهداشت دهان بسیار حائز اهمیت است و با یک مسواک ارزان قیمت و نخ دندان هم می‌توان در هر سه وعده غذایی پلاک میکروبی را کنترل و از بروز پوسیدگی‌ها پیشگیری کرد.

وی یکی از عوامل مهم در ارتقای سلامت دهان و دندان را فرهنگ‌سازی برای توجه به بهداشت دهان و دندان دانست و تاکید کرد: سیستم آموزشی و رسانه‌ها و همچنین همه افراد جامعه باید در این زمینه تلاش کنند.

کد خبر 369101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =