همشهری آنلاین: زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۶ ریشتر مشهد را لرزاند.

معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر با اشاره به وقوع زمین لرزه ٦ ریشتری در ساعت 10:39 امروز در خراسان رضوی از اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه زلزله‌زده خبر داد.

شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: این زمین‌لرزه در عمق ١٠ کیلومتری زمین و در شهرستان فریمان - روستای سفید سنگ رخ داده است.

وی گفت: هشت تیم‌ ارزیاب هلال احمر شامل 32 نفر ارزیاب، جهت انجام بررسی‌های لازم به منطقه زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

به گفته وی، تا کنون پنج پس‌لرزه گزارش شده است. همچنین آبادی‌های دارای سکونت تا شعاع پنج کیلومتری از مرکز زمین لرزه شامل هشت روستا با ٢٥٣ نفر جمعیت را شامل می‌شوند.

معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با فرودگاه مهرآباد جهت اعزام احتمالی نیرو و اقلام زیستی صورت گرفت.

فتحی گفت: همچنین وضعیت آماده‌باش در استان‌های خراسان جنوبی، سمنان و خراسان شمالی اعلام شده است.

  • تشکیل جلسه اضطراری در سازمان امداد و نجات

فتحی همچنین از تشکیل جلسه اضطراری شورای معاونین سازمان امداد و نجات در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات و بررسی شرایط استان خراسان رضوی خبر داد.

  • آماده‌باش مراکز درمانی تامین اجتماعی در مناطق زلزله‌زده خراسان رضوی

به دنبال وقوع زلزله نسبتا شدید 6 ریشتری در حوالی مشهد، با دستور فوری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، کمیته بحران در این استانها برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، به دستور دکتر سید تقی نوربخش، مراکز درمانی تأمین اجتماعی در این استانها برای ارائه خدمات درمانی به آسیب دیدگان احتمالی در وضعیت آماده باش قرار گرفتند.

  • یک فوتی و 4 مصدوم زلزله خراسان رضوی تا این لحظه

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر، جدیدترین وضعیت و برآوردهای انجام شده از مناطق تحت تاثیر زلزله در خراسان رضوی را اعلام کرد.

شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به زلزله 6 ریشتری در خراسان رضوی گفت: تا کنون ١٠ پس لرزه ثبت شده که بزرگترین آن ٤.٧ ریشتر بوده است.

وی افزود: به دنبال بررسی‌های انجام شده، متاسفانه تا این لحظه ٤ مصدوم و یک فوتی در روستای کالوش گزارش شده است.

  • زلزله خللی در پروازهای مشهد ایجاد نکرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: این سازمان تاکنون گزارشی در خصوص ایجاد مشکل برای پروازهای مشهد به دلیل زلزله، دریافت نکرده است.

رضا جعفرزاده در گفتگو با مهر گفت: سازمان هواپیمایی کشوری، تا این لحظه گزارشی در خصوص ایجاد مشکل برای پروازهای مشهد به  دلیل زلزله شش ریشتری که دقایقی قبل این شهر را لرزانده است، دریافت نشده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: تاخیری به مناسبت زلزله در پروازهای ورود و خروجی مشهد ایجاد نشده است.

  • 31 پس‌لرزه در خراسان رضوی | 2 فوتی تا این لحظه

 معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تعداد فوتی‌های زلزله امروز خراسان رضوی تا این لحظه به دو تن رسیده است.

شاهین فتحی به ایسنا گفت: تا کنون 31 پس‌لرزه در مناطق تحت تاثیر زلزله در استان خراسان رضوی ثبت شده است.

وی گفت: متاسفانه تا این لحظه دو تن جان خود را از دست داده‌اند.

  • اعزام 6 مصدوم زلزله خراسان به بیمارستان تربت جام

 سرپرست اورژانس کشور از اعزام شش مصدوم این حادثه به بیمارستان تربت جام خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند افزود: احتمال افزایش تعداد مصدومان وجود دارد و در صورت نیاز نیروهای بیشتری از به این منطقه اعزام خواهند شد.

احمدی رییس هلال احمر مشهد اعلام کرد: چهار روستای کلاته منار، کلاته حاجی کار، خارزار و چهارمزار در شهرستان سرخس 40 تا 100 درصد تخریب شده است.

وی که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در شبکه خبر صحبت می‌کرد، اضافه کرد: بیش از 15 پس‌لزره تاکنون در منطقه احساس شده است و پیش‌بینی می‌شود که پس‌لرزه‌ها ادامه داشته باشد.

احمدی همچنین گفت: خوشبختانه کانون زمین‌لرزه در جایی نبوده است که جمعیت زیادی داشته باشد.

کد خبر 366111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =