همشهری آنلاین: ایلان ماسک (Elon Reeve Musk) متولدآفریقای جنوبی، مهندس، مخترع و شخصی به نام در صنایع پیشرفته است.

Elon Musk

ایلان ریو ماسک از چهره‌هاي مشهور حوزه تكنولوژي در جهان است.  او در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریا (Pretoria)، آفریقای جنوبی به دنیا آمد. وي به واسطه مادر كانادايي خود در سال 1989 به كانادا رفت و سه سال بعد به آمريكا مهاجرت كرد و شهروندي اين كشور را بدست آورد.

ماسك كه در رشته فيزيك و علوم اقتصادي تحصيل كرده، بنیانگذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پال (PayPal) (که اکنون به ای‌بی تعلق دارد) و اسپیس‌ایکس (SpaceX)، سولار سيتي و هايپر لوپ، است. او هم اکنون مدیرعامل و مدیر فنی در اسپیس اکس و مدیرعامل و طراح محصول در تسلا موتورز است.

ماسک همچنین در حال توسعهٔ یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ (Hyperloop) شناخته شده است. ایلان ماسک روی پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که پتانسیل تغییر دنیای اطرافمان را دارند. او نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مخترع، نوآور و مهندس است. ماسک شخصاً در طراحی خودروهای برقی و سفینه‌های فضایی نيز شرکت می‌کند.

جان فاورو، کارگردان فیلمهای مرد آهنی و مرد آهنی-۲، از ایلان ماسک بعنوان الگوی شخصیت تونی استارک (به بازیگری رابرت داونی جونیور در فیلم) نام برده است.

ایلان ماسک به عنوان ۳۸ امین فرد قدرتمند جهان، ۱۵ امین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی و ۱۰۰ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است. دارایی خالص او ۱۰٫۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

ایلان ماسک دومین کارآفرین (اولین نفر جیمز اچ کلارک بود) در سیلیکون ولی بود که موفق شد سه شرکت ( پی پل، اسپیس ایکس و تسلا موتورز) را با ارزشی بیش از يك میلیارد ایجاد کند.

ایلان ماسک زندگی کاری خود را به تکنولوژی‌های فضایی و انرژی‌های جایگزین اختصاص داده است. او ایده‌های مختلفی را اجرا می‌کند و تقریباً همهٔ آنها هم کاملاً موفقیت آمیز هستند. از ویژگی‌های شخصیتی ایلان ماسک می‌توان به تفکر انتقادی، پشتکار، تجزیه و تحلیل دقیق و سخت کوش بودن اشاره کرد.

ایلان ماسک به عنوان یکی از ده شخصیت تأثیرگذار جهان انتخاب شده است.

کد خبر 365781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =