همشهری آنلاین: نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از بحران آبی که گریبانگیر مردم استان کرمان شده سخن به میان آورد و اظهار کرد: متاسفانه وضعیت آب در استان کرمان در مرز هشدار است، بنابر این از دولت درخواست داریم که نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشد.

آب کرمان در مرز هشدار

"شهباز حسن پور" با اشاره به نشست مشترک نمایندگان مجلس و استاندار کرمان با معاون اول رییس جمهور، گفت: در این نشست مسایل و مشکلات استان کرمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی به درخواست خود از معاون اول رییس جمهور اشاره و اظهار کرد: با توجه به این که نزولات آسمانی امسال در استان کرمان 50 درصد کاهش داشته است، خواستار توجه جدی دولت به بحث خشکسالی در این استان و تامین بودجه ویژه‌ای برای آبرسانی به عشایر و روستاییان، هستیم.

حسن پور به سایر موارد مطرح شده در این دیدار اشاره و تصریح کرد: با توجه به این که آفت کرم خراط بیش از 10 هزار هکتار از درختان گردوی استان کرمان را در معرض نابودی کامل قرار داده است، خواستار اعزام هیئتی فوری به استان کرمان و توجه جدی وزارت جهاد کشاورزی به این امر هستیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این نشست همچنین مسایل و مشکلات استان در بیش از 50 مورد مکاتبه تقدیم دکتر جهانگیری شد و معاون اول رییس جمهور دستورات لازم را به مسئولان مربوطه ابلاغ کرد.

وی به جهش بزرگ اقتصادی استان کرمان اشاره و تاکید کرد: امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته شاهد کاهش نرخ بیکاری تا پایان سال در استان کرمان باشیم.

کد خبر 361306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =